به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

مقایسه پاسپورت دومینیکا با پاسپورت ترکیه؛ کدام بهتر است؟

مقایسه پاسپورت دومینیکا با پاسپورت ترکیه

کشور دومینیکا و کشور ترکیه، از جمله معدود کشورهایی هستند که شهروندی و پاسپورت خود را از طریق سرمایه‌گذاری به متقاضیان اعطا می‌کنند. به‌ عبارت دیگر، شما می‌‌توانید با مبلغی معین، در این دو کشور سرمایه‌گذاری کرده و سپس شهروندی آنها را به‌دست آورید. اخذ شهروندی نیز برابر است با گرفتن پاسپورت این کشورها، که این این موضوع می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.

سوالی که اکنون در این میان مطرح می‌شود آن است که آیا پاسپورت ترکیه بهتر است یا پاسپورت کشور دومینیکا؟ کدام یک می‌توانند امتیازهای بیشتری برای ما به همراه داشته باشند؟ کدام یک برای ما سودآور هستند و در نهایت، سرمایه‌گذاری در کدام یک از این کشورها می‌تواند هوشمندانه‌تر باشد؟ در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی با مقایسه پاسپورت دومینیکا و پاسپورت ترکیه همراه ما باشید.

نگاهی به تفاوت پاسپورت دومینیکا و پاسپورت ترکیه

بدون مقدمه‌چینی بیشتر، بگذارید یک‌راست سر اصل مطلب برویم. در این بخش، مقایسه‌ای بین پاسپورت ترکیه و پاسپورت دومینیکا انجام خواهیم داد و ویژگی‌های هر یک را در کنار یکدیگر بررسی خواهیم کرد. مطالعه این بخش به شما کمک خواهد کرد که درباره اخذ پاسپورت ترکیه یا پاسپورت دومینیکا، تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید:

1. پاسپورت دومینیکا قدرتمندتر است

ابتدا رتبه پاسپورت دومینیکا را با رتبه پاسپورت ترکیه مقایسه کنیم، پاسپورت دومینیکا در رتبه ۳۵ بهترین پاسپورت‌های دنیا قرار دارد؛ حال آنکه پاسپورت ترکیه رتبه ۵۳ را به خودش اختصاص داده است.

با پاسپورت دومینیکا می‌توان به بیشتر از ۱۴۱ کشور بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد؛ حال آنکه با پاسپورت ترکیه تنها می‌تواند به ۱۱۶ کشور بدون ویزا سفر کرد.

2. پاسپورت دومینیکا اقتصادی‌تر است

اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار ارزان‌تر است و تنها به ۱۰۰ هزار یا ۲۲۰ هزار دلار سرمایه نیاز دارد؛ حال آنکه برای اخذ پاسپورت ترکیه باید بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار هزینه کنید. بدیهی است که اخذ پاسپورت دومینیکا می‌تواند برای شهروندان ایرانی توجیه اقتصادی بیشتری داشته باشد.

3. پاسپورت دومینیکا را سریع‌تر می‌توان اخذ کرد

دریافت شهروندی و سپس صدور پاسپورت دومینیکا معمولا بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد، حال آنکه این مدت‌زمان برای ترکیه بیشتر است. برای مواقع ضروری، اخذ پاسپورت دومینیکا گزینه بهتری خواهد بود. در صورت نابسامانی شرایط کشور یا برای سفرهای اورژانسی، پاسپورت دومینیکا می‌تواند گزینه بهتری باشد.

4. پاسپورت دومینیکا برای خانواده مناسب است

شهروندی دومینیکا و پاسپورت این کشور را می‌توان برای تمام اعضای خانواده، حتی فرزندان بالای ۱۸ سال، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی نیز دریافت کرد. این در حالی است که پاسپورت ترکیه را تنها می‌توان برای همسر متقاضی و فرزندان زیر ۱۸ سال او یا فرزندانی که معلولیت جسمی دارند اخذ کرد. اگر می‌خواهید برای اعضای خانواده هم شهروندی و پاسپورت دوم را دریافت کنید، بدون شک پیشنهاد ما به شما اخذ پاسپورت دومینیکا خواهد بود.

5. پاسپورت دومینیکا شرط حضور ندارد

اخذ پاسپورت دومینیکا هیچ نیازی به حضور در خاک این کشور ندارد. شما می‌توانید این کار را از طریق نمایندگان قانونی دولت دومینیکا مانند کیانوش محمودی انجام دهید. در مقابل اما برای دریافت شهروندی ترکیه، متقاضی باید در خاک ترکیه حضور داشته باشد و امور اداری را شخصا و با حضور وکیل مخصوص دنبال کند. این مورد نیز از دیگر مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا به شمار می‌رود.

6. با پاسپورت دومینیکا آزادی سفر خواهید داشت

کسانی که به دنبال آزادی سفر و خلاص‌شدن از اخذ ویزا هستند معمولا به سراغ پاسپورت دومینیکا می‌روند؛ با پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیشتر از ۱۴۱ کشور در دنیای بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. کشورهای حوزه شنگن و کشورهای آسیای شرقی مانند سنگاپور و هنک‌کنگ از جمله این کشورها هستند. این در حالی است که با پاسپورت ترکیه تنها می‌توان به ۱۱۸ کشور بدون ویزا سفر کرد.

7. زندگی در دومینیکا کیفیت بهتری دارد

زندگی در ترکیه با شرایط اقتصادی خوبی همراه نخواهد بود، زیرا شرایط اقتصادی این کشور نیز دست کمی از کشور خودمان ندارد؛ اما شرایط اقتصادی دومینیکا بسیار عالی است و گزینه مناسبی برای کار و سرمایه‌گذاری به‌حساب می‌آید. کشور دومینیکا همچنین از جمله لوکس‌ترین کشورهای حوزه کارائیب نیز به شمار می‌رود و همیشه از جمله محبوب‌ترین مقاصد تفریحی برای سلبریتی‌ها و ثروتمندان بوده است؛ بدیهی است که زندگی در چنین کشوری می‌تواند کیفیت و رفاه بالاتری را برای شما به همراه داشته باشد.

8. پاسپورت دومینیکا مالیاتی به همراه ندارد

دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا شما را از هر نظر از  پرداخت مالیات معاف خواهد کرد؛ اما برای دریافت پاسپورت ترکیه لازم است که مالیات‌های متفاوتی را پرداخت کنید. قوانین مالیاتی در ترکیه بسیار پیچیده هستند و متقاضی لازم است که هزینه‌های جانبی بسیاری را برای اخذ پاسپورت این کشور پرداخت کند. حال آنکه دومینیکا چنین چیزی را برای متقاضیان در نظر نگرفته است. شما تنها در صورتی ملزم به پرداخت مالیات در دومینیکا هستید که درآمد خود را از داخل این کشور اخذ کرده باشید.

پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه؟

پاسخ به این سوال که آیا پاسپورت ترکیه بهتر است یا دومینیکا، بسیار آشکار و واضح است. اگر بخش قبلی را به‌خوبی مطالعه کرده باشید، خواهید دید که مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا بسیار بیشتر از ترکیه است. درست است که ترکیه کشوری نزدیک به ایران است و فرهنگ مشابهی با ما دارد، اما اخذ پاسپورت آن، مزایای چندانی برای ما ایرانی‌ها به همراه نخواهد داشت؛ با اخذ پاسپورت ترکیه، پیشرفت چندانی نخواهیم کرد.

بهترین گزینه در این میان آن است که به سراغ پاسپورت دومینیکا برویم. دومینیکا هرچند که مسافت بسیاری با ایران دارد، اما می‌تواند مزایای بیشتری برای ایرانی‌ها به همراه داشته باشد. مهم‌ترین مزیت پاسپورت دومینیکا نسبت به ترکیه، آن است که هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا بسیار کمتر است و همچنین سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند بعد از چند سال برای شما سود فراوانی به همراه داشته باشد.

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟

شناخت مزایای پاسپورت دومینیکا بدون شک می‌تواند انتخاب آن را برای شما متقاضیان گرامی راحت‌تر کند. از جمله مهم‌ترین مزایای پاسپورت دومینیکا به نسبت پاسپورت کشور ترکیه، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مقایسه پاسپورت دومینیکا با پاسپورت ترکیه
  • هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار کمتر است. برنامه CBI این کشور یکی از اقتصادی‌ترین‌ها در سرتاسر دنیاست؛ متقاضیان می‌توانند با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار کمک بلاعوض یا سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزار دلاری در بخش املاک، صاحب شهروندی این کشور شوند.
  • پاسپورت دومینیکا یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌ها در دنیا است که امکان سفر بدون ویزا به بیشتر از ۱۴۱ کشور در دنیا را برای شما فراهم می‌کند. از بین این کشورها می‌توان به کشورهای حوزه شنگن و کشورهای مطرح آسیای شرقی مانند سنگاپور و هنک‌کنگ نیز اشاره کرد. مقاله کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا را بخوانید.
  • پاسپورت دومینیکا می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی ۱۰ ساله آمریکا تا حد زیادی افزایش دهد.
  • پاسپورت دومینیکا برای تمام اعضای خانوده قابل دریافت است؛ شما می‌توانید شهروندی دومینیکا را برای تک‌تک اعضای خانواده از فرزندان بالای ۱۸ سال وابسته گرفته تا پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ دریافت کنید. حتی می‌توانید شهروندی این کشور را به نسل‌های بعدی نیز انتقال دهید.
  • دریافت پاسپورت دومینیکا نیازی به ارائه مدارک تحصیلی، شرکت در آزمون‌های زبان، حضور در خاک دومینیکا یا حتی پرداخت مالیات نیز ندارد.
  • در نهایت، با سرمایه‌گذاری در دومینیکا و دریافت پاسپورت این کشور، می‌توانید بعد از مدت کوتاهی سود سرمایه‌گذاری خود را شاهد باشید و از امتیازهای ویژه برخوردار شوید. در بخش بعدی در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد.

روش‌های دریافت پاسپورت دومینیکا

 متقاضیان می‌توانند از ۲ روش برای شهروندی و سپس اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام نمایند؛ این روش‌ها به شرح زیر هستند:

کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

اولین روش برای دریافت پاسپورت دومینیکا، کمک بلاعوض به دولت این کشور است. متقاضیان می‌توانند با پرداخت هزینه ۱۰۰ هزار دلاری به صندوق تنوع اقتصادی این کشور، شهروندی دومینیکا را دریافت کرده و در نهایت صاحب پاسپورت این کشور شوند. باید بدانید که این روش، سودآوری مالی برای شما نخواهد داشت.

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تایید شده

روش دوم برای دریافت پاسپورت دومینیکا، سرمایه‌گذاری در بخش املاک است. در این روش، متقاضی باید ۲۲۰ هزار دلار در پروژه‌های تایید شده دولتی سرمایه‌گذاری کند. اخذ پاسپورت دومینیکا با سرمایه گذاری در هتل هیلتون، بهترین گزینه برای ایرانیان به‌شمار می‌رود. با سرمایه‌گذاری در این پروژه‌، متقاضیان به سهام‌دار هتل هیلتون دومینیکا تبدیل خواهند شد و بعد از بهره‌برداری از پروژه، سود سهام خود را دریافت خواهند کرد؛ به‌علاوه از امتیازهای ویژه هتل هیلتون در سرتاسر دنیا نیز بهره‌مند خواهند شد. مهم‌تر از همه، امکان فروش سهام هتل نیز بعد از ۳ سال وجود دارد.

دریافت پاسپورت دومینیکا با کیانوش محمودی

در این مطلب از وب‌سایت کیانوش محمودی، پاسپورت دومینیکا و پاسپورت ترکیه را با یکدیگر مقایسه کردیم. در این مقاله از ویژگی‌های هر دو پاسپورت برای شما گفتیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که پاسپورت دومینیکا می‌تواند گزینه پرسودتری برای ایرانیان باشد. اکنون اگر برای دریافت پاسپورت دومینیکا مصمم شده‌اید، تیم کیانوش محمودی تمام‌قد در خدمت شماست!

کیانوش محمودی به‌عنوان تنها نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران، بدون شک مطمئن‌ترین گزینه برای شما متقاضیان گرامی خواهد بود. همین‌طور سابقه و تجربه این تیم با صدها پرونده موفق، می‌تواند خیال شما را از بابت هر چیزی راحت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مجرب، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباط با ما تماس حاصل فرمایید؛ منتظر شما هستیم.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :