به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

چرا به شهروندی دوم نیاز داریم؟ (مهمترین دلایل و مزایا)

دلایل اخذ شهروندی دوم

در سال‌های اخیر، درخواست برای اخذ شهروندی دوم چندبرابر شده است. بنا بر آماری که ما داریم، سالانه ایرانیان بسیاری برای دریافت شهروندی دومینیکا اقدام می‌کنند. دومینیکا از جمله کشورهایی است که برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری (CBI) دارد. به موجب این برنامه، متقاضیان می‌توانند با کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار دلاری به دولت یا سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزار دلاری در بخش املاک، صاحب شهروندی این کشور شوند.

اما سوال اصلی اینجاست که اصلا چرا باید به فکر شهروندی دوم باشیم؟ وقتی شهروند کشور خودمان هستیم، هویت ملی داریم و با فرهنگ و تاریخ کشور خو گرفته‌ایم، چرا باید دنبال اخد شهروندی از کشورهای دیگر باشیم؟ در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی، به این سوال پاسخ خواهیم داد و مهم‌ترین دلایل اخذ شهروندی دوم را برای شما مطرح خواهیم کرد.

نگاهی به آمار اخذ شهروندی دوم در کشورهای دنیا

اگر بخواهیم خیلی ساده درباره این موضوع حرف بزنیم، باید چنین بگوییم که دریافت شهروندی دوم، یعنی دروازه‌ای به سوی فرصت‌های تازه! وقتی یک کشور با چند شرط نه‌چندان دشوار امکان دریافت شهروندی‌اش را برای متقاضیان فراهم می‌کند، چرا از آن استفاده نکنیم و از مزایایش سود نبریم؟

چنین تفکری در بین بسیاری از مردم دنیا رایج است؛ آن هم نه‌ فقط در بین کشورهای کمتر پیشرفته، بلکه حتی شهروندان کشورهای جهان ‌اولی و اروپایی نیز از مقوله دریافت شهروندی دوم استقبال می‌کنند. برای اثبات این ادعا، بد نیست که آمار برخی از همین کشورها را در کنار یکدیگر مرور کنیم:

  • در سال ۲۰۱۶، تعداد شهروندان بریتانیایی که به دنبال دریافت شهروندی دیگر کشورهای اروپایی بودند، ۲ برابر شد.
  • در نیمه اول سال ۲۰۱۸، تقاضای شهروندان آفریقای جنوبی برای دریافت شهروندی به بیشترین میزان خود در تمام ادوار رسید.
  • در سال‌های اخیر، آمار موجود نشان داده است که از هر ۵ شهروند سوئیس، حداقل ۱ نفر دارای شهروندی دوم است.

این موارد تنها گوشه‌ای از موج جهانی برای دریافت شهروندی دوم بود؛ کشورهای دیگری مانند هلند و نروژ نیز در حال تغییر قوانین مربوط به شهروندی خود هستند. بیشترین چیزی که باعث شده است تمایل افراد برای دریافت شهروندی دوم تا به این اندازه افزایش پیدا کند، مزایای انجام این کار است.

در ادامه ۳ مزیت مهم دریافت شهروندی دوم را مرور خواهیم کرد.

امکان سفر بدون ویزا را برای شما فراهم می‌کند

مزایای اخذ شهروندی دوم

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که دریافت شهروندی دوم یک کشور معتبر می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد، امکان سفر بدون ویزا است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که مدام در حال سفر کردن هستید، به‌خوبی می‌دانید که فرایند دریافت ویزا تا چه اندازه می‌تواند طاقت‌فرسا و دشوار باشد. بدون شک خوب می‌دانید که برای دریافت ویزا باید زمان و انرژي بسیاری را صرف کنید؛ در حالی که تمام این زحمات ممکن است در پایان بی‌نتیجه باشد!

اگر صاحب یک کسب‌وکار بین‌المللی هستید، این موضوع برای شما اهمیتی دوچندان نیز پیدا خواهد کرد. خیلی از اوقات حضور شما برای گسترش روابط کاری و معاملات تجاری اهمیت دارد؛ این کار نیز مستلزم آن است که شما فرایند اخذ ویزا را با تمام زحمات و هزینه‌هایش پشت سر بگذارید. گاهی اوقات این سفرهای کاری به بقای بیزینس شما بستگی دارند و عدم دریافت ویزا می‌تواند آینده شغلی شما را به خطر بیندازد.

دریافت شهروندی دوم و به دنبالش پاسپورت همان کشور، می‌تواند راه را برای شما هموار کند. برای مثال، شما با اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون نیاز به ویزا به بیشتر از ۱۴۱ کشور سفر کنید. کشورهای حوزه شنگن، کشورهای آسیای شرقی مانند سنگاپور و هنگ‌کنگ از جمله این کشورها هستند. همین‌طور دریافت ویزای بریتانیا و آمریکا نیز به لطف پاسپورت دومینیکا بسیار ساده‌تر خواهد شد.

راهکاری برای دور شدن از شرایط نابسامان کشوری است

دومین دلیل مهمی که افراد را برای اخذ شهروندی دوم مشتاق می‌کند، دور شدن از شرایط نامناسب‌ اقتصادی و سیاسی کشورشان است. خیلی از کشورها در دنیا دچار رکود اقتصادی هستند یا اینکه تورم آن‌ها را فلج کرده است. خیلی از کشورها نیز از نظر سیاسی امنیت ندارند و همین باعث شده است که شهروندان به دنبال راهی برای خروج از آن کشور باشند.

دریافت پاسپورت دوم به این افراد کمک می‌کند تا در مواقع ضروری، به‌راحتی از کشور خارج شده و به کشور دوم سفر کنند. شهروندی این کشورها افراد را قادر می‌سازد تا بتوانند در کمال امنیت به زندگی خود ادامه بدهند و در آنجا مشغول به کار شوند. حتی افراد می‌توانند در این مسیر خانواده خود را نیز با خود همراه کرده و آینده‌ای آرام برایشان رقم بزنند.

با پاسپورت دومینیکا، می‌توانید تمام این امتیازها را به دست آورید. زمانی که شهروند دومینیکا باشید، می‌توانید بدون محدودیت در این کشور زندگی کنید، به کار مشغول شوید و یا حتی تحصیل کنید. شما می‌توانید کسب‌وکار خود را به این کشور انتقال دهید و از فضای آزاد تجاری آن استفاده کرده و بیزینس خود را در سطح بین‌المللی گسترش دهید.

زندگی آرامی را بعد از بازنشستگی برایتان رقم می‌زند

در نهایت، دلیل دیگری که باید بخاطرش برای دریافت شهروندی دوم اقدام کنید، زندگی آرام، پرآسایش و در کمال رفاه بعد از بازنشستگی است. هر یک از ما آرزو داریم که بعد از یک عمر کار کردن و تلاش برای خانواده‌مان، زندگی بدون دغدغه‌ای را در کنار عزیزان خود داشته باشیم. همه ما دوست داریم که در دوران بازنشستگی به تفریح مشغول باشیم و بدون نگرانی بابت مسائل سیاسی و اقتصادی، از زندگی خود لذت ببریم.

اقدام برای دریافت شهروندی دوم، بدون شک می‌تواند تمام این رویاها را برای شما به واقعیت تبدیل کند. با اخذ شهروندی دومینیکا، شما می‌توانید بازنشستگی خود را در یکی از زیباترین مقاصد توریستی دنیا بگذرانید. سواحل زیبای دومینیکا، جنگل‌های سرسبز این جزیره و همچنین آفتاب گرم آن بدون شک اوقات خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

چنان که در مقدمه نیز به آن اشاره کرده بودیم، یکی از راه‌های دریافت شهروندی دومینیکا، سرمایه‌گذاری در بخش املاک آن است. پروژه هتل هیلتون یکی از پروژه‌های تاییدشده دولتی است و سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزار دلاری در آن می‌تواند سودآوری زیادی را در آینده‌ای نزدیک برای شما به ارمغان بیاورد. با این اوصاف می‌توان چنین گفت که اخذ شهروندی دومینیکا، یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای آینده نیز به شمار می‌رود.

کلام آخر

در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی، به مهم‌ترین دلایل اخذ شهروندی دوم نگاهی انداختیم. در ابتدا آمار دریافت شهروندی دوم را در دنیا بررسی کردیم؛ سپس دیدیم که دریافت این شهروندی می‌تواند آزادی سفر و همچنین سفر بدون ویزا، امتیاز دوری از شرایط نابسامان کشوری و همچنین یک زندگی آرام برای دوران بازنشستگی را به همراه داشته باشد.

شهروندی دومینیکا می‌تواند بهترین گزینه ایرانیان برای دریافت شهروندی دوم باشد. اگر برای شروع این فرایند و به دست آوردن نتیجه دلخواه به دنبال یک مرجع معتبر هستید، تیم کیانوش محمودی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. کیانوش محمودی به‌عنوان نماینده رسمی دومینیکا با بیشتر از ۳۰ سال تجربه، بدون شک می‌تواند رضایت شما را تا بیشترین میزان ممکن به دست آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در ارتباط باشد.

مقالات پیشنهادی:

هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا

مزایای پاسپورت دومینیکا

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :