به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

نگاهی به موقعیت جغرافیایی اسپانیا روی نقشه

موقعیت جغرافیایی اسپانیا روی نقشه جهان

اسپانیا بدون شک از جمله زیباترین کشورهای اروپای غربی است. رفاه، آزادی، آب و هوای بی‌نظیر و سواحل هوس‌انگیز این کشور می‌تواند هر توریستی را شگفت‌زده کرده و حتی آنان را ترغیب کند که راهی برای زندگی در اسپانیا پیدا کنند. گلدن ویزای اسپانیا یا همان خرید ملک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو، بهترین روش برای اقامت در اسپانیا است و حتی این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید با شرایطی خاص، اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور را نیز به دست آورید.

هدف از مطلب امروز اما، آشنایی با موقعیت جغرافیایی اسپانیا روی نقشه است. اگر قصد دارید که روزی در این کشور زندگی کنید، بدون شک لازم است که با جغرافیا و اقلیم این کشور نیز آشنایی کامل داشته باشید. از آنجایی که آب و هوا از جمله مهم‌ترین عوامل انتخاب مکانی تازه برای زندگی است، این مقاله می‌تواند منبع خوبی برای شما عزیزان باشد.

موقعیت جغرافیایی اسپانیا روی نقشه

اجازه دهید که بدون مقدمه‌چینی بیشتر سر اصل مطلب برویم. چنان که در مقدمه نیز به آن اشاره کردیم، اسپانیا از جمله کشورهای اروپای غربی محسوب می‌شود. به طور دقیق‌تر، این کشور در جنوب شرقی اروپا و در شبه جزیره‌ای به اسم «ایبری» یا «ایبریا» واقع شده است. مساحت این کشور حدود ۵۰۵ هزار و ۹۹۰ کیلومتر مربع (پنجمین کشور بزرگ در اروپا) است؛ به عبارت دیگر می‌توان این‌طور گفت که بیشتر از ۸۵ درصد شبه جزیره ایبری را در بر گرفته است.

موقعیت جغرافیایی اسپانیا روی نقشه

فرانسه و پرتغال تنها کشورهای همسایه اسپانیا به شمار می‌روند؛ فرانسه، کشور کوچک آندورا و خلیج بیسکی (بیسکای) در شمال و شمال شرقی اسپانیا قرار گرفته‌اند. کشور پرتغال و همچنین اقیانوس اطلس نیز در غرب و شمال غربی این کشور قرار دارند. در نهایت، باید بدانید که جنوب و شرق این کشور را دریای مدیترانه و جبل‌الطارق محدود کرده است. با این توصیفات، موقعیت جغرافیایی اسپانیا را می‌توانید به‌راحتی روی نقشه پیدا کنید.

بد نیست آگاهی داشته باشید که مختصات مذکور، تنها مربوط به سرزمین و خاک اصلی اسپانیا است، این کشور جزایر متعددی و شهرهای وابسته‌ای نیز دارد. از جمله دیگر اعضای قلمرو اسپانیا می‌توانیم به جزایر بالئارس، جزایر قناری، جزایر آلبوران، آلوزماس و همچنین به شهرهای خودمختار سبته و ملیله واقع در آفریقای شمالی نیز اشاره کنیم.

نگاهی به تقسیمات کشوری اسپانیا

تقسیمات کشوری اسپانیا

برای آشنایی بیشتر با جغرافیای اسپانیا، بد نیست که نگاهی به تقسیمات کشوری آن نیز داشته باشیم. اسپانیا دارای ۱۷ بخش است که البته هر یک از این بخش‌ها خودمختار هستند. هر یک از این بخش‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

اندلس (Andalusia)اراگون (Aragon)
آستوریاس (Asturias)جزایر بالئارس (Balearic Islands)
سرزمین باسک (Basque Country)جزایر قناری (Canary Islands)
کانتابریا (Cantabria)کاستیا-لامانچا (Castella–La Mancha)
کاستیا-لئون (Castile and León)کاتالونیا (Catalonia )
اکسترمادورا (Extremadura)گالیسیا (Galicia)
لاریوخا (La Rioja)مادرید (Madrid)
مورسیا (Region of Murcia)نابارا (Navarre Pamplona)
والنسیا (Valencian Community) 

دومین مرحله از تقسیمات کشوری اسپانیا، استان‌های آن است؛ هر بخش از چندین استان تشکیل شده است و در مجموع ۵۰ استان در اسپانیا وجود دارد. هر استان نیز خود دارای چندین شهرستان است. استان‌های اسپانیا را می‌توان به شرح زیر نام برد:

آلابا    آلباسته        آلیکانتهآلمریاآستوریاس
آبیلاباداخُسبارسلونابیسکایبورگُس
کاسرسکادیسکانتابریاکاستِلیُنسیوداد رئال
کُردُبالاکُرونیاکوئنکاخِرُناگرانادا
گوادالاخاراگیپوسکوا      هوئلباهوئسکا                  جزایر بالئارس
خائنلاریُخالئنلریدالوگو
مادرید مالاگامورسیانابارااورنسه
پالنسیالاسپالماسپُنتِبدراسالامانکاسانتا کروس
سِگُبیاسبیاسُریاتاراگُناتروئل
تُلدوبالنسیابالادولیدسامُراساراگوسا

مجموع جزایر اسپانیا را نیز می‌توان ۱۵ عدد در نظر گرفت؛ در جدول زیر می‌توانید نام هر یک از این جزیره‌ها را مشاهده کنید؛ به یاد داشته باشید که برخی از این جزیره‌ها خالی یا تقریبا خالی از سکنه هستند:

تنریفمایورکاگران کاناریا
لانزاروتهایبیزافوئرته‌ونتورا
منورکالا پالمالا خومرا
ال هییروفورمنتراآروسا
لا گراسیوساتابارکااونس

مهم‌ترین و دیدنی‌ترین شهرهای اسپانیا

شهرهای اسپانیا روی نقشه

اسپانیا شهرهای پرجمعیت و بزرگ بسیاری دارد؛ این بدان معناست که شما برای زندگی یا تفریح در این کشور، گزینه‌های بسیاری را پیش روی خود خواهید داشت. از جمله مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای این کشور می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

نام شهرجمعیت
مادرید۳.۱۲۸.۶۰۰ نفر
بارسلونا۱.۶۰۵.۶۰۲ نفر
والنسیا۸۰۵.۳۰۳ نفر
سویا۷۰۳.۳۱۳ نفر
ساراگوسا۶۳۹.۱۸۱ نفر
مالاگا۵۶۰.۶۳۱ نفر
مورسیا۴۵۳.۲۵۸ نفر
لاس پالماس۳۷۷.۰۵۶ نفر
پالما۳۷۵.۰۳۸ نفر
بیلبائو۳۵۳.۱۳۵ نفر

اگر قصد دارید که روزی به این کشور سفر کنید یا در آن زندگی کنید، بهتر است که شهرهای محبوب و دیدنی آن را نیز بشناسید. از جمله دوست‌داشتنی‌ترین و شلوغ‌ترین شهرهای این کشور از نظر توریستی، می‌توان گزیه‌های زیر را نام برد:

مادرید

پایتخت اسپانیا و پرجمعیت‌ترین شهر در این کشور است. این شهر رنگارنگ‌ترین شهر در سرتاسر اروپا است و می‌توان اختلاط فرهنگی بسیاری را در آن شاهد بود.

بارسلونا

پایتخت منطقه خودمختار کاتالونیا است و می‌توان آن را با هر شهر دیگری در این کشور متفاوت دانست. این شهر یک موزه زنده است و حتی خیابان‌هایش نیز دیدنی هستند.

سویا یا سویل

اگر می‌خواهید فرهنگ اسپانیا را به بهترین شکل حس کنید، این شهر می‌تواند گزینه مناسبی برای شنا باشد. این شهر در بخش اندلس واقع شده و به درخت‌های پرتقالش معروف است.

بیلبائو

از جمله شهرهای شمالی اسپانیا به شمار می‌رود و آب‌وهوایی بی‌نظیر دارد. برخلاف شهرهای قبلی، این شهر بسیار دنج و خلوت است و می‌تواند برای زندگی گزینه‌ای مناسب برایتان باشد.

والنسیا

از قدیمی‌ترین شهرهای اسپانیا می‌توان به همین شهر اشاره کرد. این شهر بسیار سرسبز بوده و پارک‌های بزرگ و زیبایی را در خودش جای داده است.

آب‌وهوای اسپانیا و اقلیم‌های جغرافیایی آن

آب و هوای اسپانیا

یکی از مهم‌ترین اهدافی که نگارش این مطلب وجود داشت، آشنایی شما با آب‌وهوای کشور اسپانیا بود. اگر بخواهیم خیلی خلاصه و مختصر درباره آب‌وهوای این کشور صحبت کنیم، باید چنین بگوییم که که اسپانیا در تمام طول سال، دمایی نسبتا ثابت دارد. زمستان‌های این کشور حدود ۴ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است، حال آنکه دمای هوا در تابستان می‌تواند بین ۳۰ تا ۴۰ درجه متغیر باشد! شمال اسپانیا در تابستان خنک‌تر بوده و دمای آن معمولا چیزی بین ۲۰ تا ۲۶ درجه است.

کشور اسپانیا را می‌توان به ۳ اقلیم تقسیم‌بندی کرد؛ هر یک از این اقلیم‌ها آب‌وهوای منحصربه‌فرد و ویژگی‌های جغرافیایی خاص خودشان را دارند.

اقلیم مدیترانه‌ای

این نوع اقلیم را بیشتر می‌توان در نیمه جنوبی اسپانیا مشاهده کرد. از جمله ویژگی‌های این منطقه می‌توان به تابستان‌های گرم و خشک اشاره کرد. تابستان‌ها در این اقلیم بسیار گرم بوده و زمستان‌ها ملایم است. در زمستان بارش برف و در تابستان بارش باران وجود دارد.

اقلیم نیمه‌خشک

در جنوب شرقی اسپانیا، یعنی حدود یک چهارم از این کشور را همین اقلیم تشکیل داده است. تفاوت این منطقه با بخش پیشین آن است که در آن میزان بارش بسیار کمتر است. بعد از زمستان تا زمستان بعدی، شاهد فصلی خشک و بدون بارش خواهیم بود.

اقلیم اقیانوسی

نیمه شمالی اسپانیا را این اقلیم پوشانده است. میزان بارش در این اقلیم زیاد بوده و می‌توان چنین گفت که هیچ فصل خشکی در آن وجود ندارد. مبنای تغییر آب‌وهوا در این اقلیم، اقیانوس است؛ در این اقلیم تابستان‌ها ملایم بوده و زمستان‌ها نیز چندان سرد نخواهد شد.

آیا اخذ اقامت اسپانیا ممکن است؟

خوشبختانه باید گفت که اخذ اقامت اسپانیا برای متقاضیان امکان‌پذیر است. اگر تاکنون به‌اندازه کافی برای زندگی در این کشور وسوسه شده‌اید و می‌خواهید سهمی از زیبایی‌های این کشور داشته باشید، اخذ ویزای طلایی اسپانیا بهترین راهکار برای شما خواهد بود. با سرمایه‌گذاری در بخش املاک یا همان خرید ملک در اسپانیا، می‌توان گلدن ویزای آن را اخذ کنید.

حداقل بودجه لازم برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا، ۵۰۰ هزار یورو است. با خرید ملک به این مبلغ، اقامت موقت به شما اعطا خواهد شد. شما می‌توانید بعد از ۲ سال این اقامت موقت را تمدید کنید. چنانچه که سالانه ۶ ماه در این کشور زندگی کرده باشید، می‌توانید بعد از ۵ سال برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید؛ همچنین بعد از ۱۰ سال نیز با رعایت شرط حضور، می‌توانید شهروندی این کشور را اخذ کنید.

کلام آخر

در این مطلب موقعیت جغرافیایی اسپانیا را روی نقشه در کنار هم بررسی کردیم. این کشور در اروپای شرقی و در شبه‌جزیره ایبری واقع شده است؛ فرانسه و پرتغال نیز مهم‌ترین همسایگان آن به شمار می‌روند. اسپانیا کشوری است کوهستانی با آب‌وهوایی معتدل که دمای هوای آن در زمستان‌ها ملایم و در تابستان‌ها نسبتا گرم است. زندگی در این کشور به کمک ویزای طلایی برای افراد ممکن خواهد بود.

برای اخذ گلد ویزا اسپانیا و خرید ملک در این کشور، به متخصصانی نیاز دارید که بتوانند در طول مسیر راهنمای شما باشند؛ تیم کیانوش محمودی با سال‌ها سابقه می‌تواند گزینه مناسبی برایتان باشد. کارشناسان کنکاش با دانش و آگاهی کاملی که از قوانین و مقررات مهاجرتی اسپانیا دارند، مشاوره‌های دقیقی را به شما عزیزان ارائه خواهند داد؛ تنها کافی است که از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :