به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

شرایط زندگی در اسپانیا برای ایرانیان؛ مزایا، معایب و هزینه‌ها

زندگی در اسپانیا

به لطف گلدن ویزای اسپانیا یا همان خرید ملک در این کشور، امکان اخذ اقامت این کشور برای ایرانی‌ها نیز میسر شده است. متقاضیان ایرانی می‌توانند با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار یورویی در بخش املاک این کشور، صاحب اقامت شوند و به ساده‌ترین شکل ممکن در این کشور زندگی کنند؛ اما برای زندگی در یک کشور، باید از شرایط آن نیز آگاه بود.

در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی، می‌خواهیم نگاهی به شرایط زندگی در اسپانیا داشته باشیم. در کنار یکدیگر ابتدا مزایای زندگی در این کشور را بررسی می‌کنیم و سپس به سراغ معایب آن خواهیم رفت؛ همچنین از هزینه‌های زندگی در این کشور نیز برای شما صحبت خواهیم کرد تا قبل شروع فرایند دریافت ویزای طلایی، تمامی اطلاعات لازم را داشته باشید.

آشنایی با شرایط زندگی در اسپانیا

اسپانیا یکی از زیبا‌ترین کشورهای اروپایی است و سالانه میلیون‌ها نفر به‌عنوان توریست راهی این کشور می‌شوند. سواحل نقره‌فام و دریای نیلگون، همچنین آب‌وهوای بسیار دلچسب این کشور باعث شده است که اسپانیا محبوب‌ترین مقصد توریستی در زمستان باشد. تاریخ و فرهنگ این کشور نیز از دیگر دلایلی است که اسپانیا را تا به این اندازه دوست‌داشتنی کرده است؛ در این کشور می‌توان عناصر اروپایی و اسلامی را در کنار هم شاهد بود.

در سال ۲۰۱۳، اسپانیا برای بهبود وضعیت اقتصادی خود طرح جدیدی را با عنوان «ویزای طلایی» راه‌اندازی کرد. به موجب این طرح، متقاضیان از سرتاسر دنیا با خرید ملکی به مبلغ مشخص (که از سوی دولت تعیین شده است) می‌توانند اقامت این کشور را دریافت نمایند. این طرح بدون شک بهترین فرصت برای ایرانیان است که بتوانند مسیر زندگی خود را تغییر داده و کیفیت زندگی در کشورهای درجه یک اروپایی را بچشند.

نگاهی به بزرگ‌ترین مزایای زندگی در اسپانیا

مزایای زندگی در اسپانیا

زندگی در اسپانیا می‌تواند مزایای زیادی را برای متقاضیان به همراه داشته باشد. اسپانیا از جمله پیشرفته‌ترین کشورهای اروپایی و یکی از بهترین کشورهای جهان اولی در دنیای به شمار می‌رود؛ بدیهی است که زندگی در آن می‌تواند دروازه‌ای به روی رشد و پیشرفت باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای زندگی در این کشور باید به موارد زیر اشاره کنم:

هزینه زندگی پایین‌تر

به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در اسپانیا بسیار کمتر است. آنچه که آمار نشان می‌دهد، زندگی در این کشور می‌تواند از فرانسه و انگلستان بسیار ارزان‌تر باشد. علاوه بر ارزانی، تناسب درآمد و مخارج را نیز باید به مزایای دیگر زندگی در این کشور اضافه کرد؛ چیزی که باعث می‌شود زندگی در این کشور بسیار آرامش‌بخش و به دور از استرس باشد.

سیستم درمانی درجه یک

بهترین سیستم درمانی را در اروپا، باید متعلق به اسپانیا دانست. همچنین رتبه ۷ بهترین سیستم درمانی در کل دنیا نیز از آن همین کشور است. بودجه سیستم درمانی این کشور از سوی دولت اسپانیا تامین می‌شود و تمام کسانی که اقامت اسپانیا را داشته باشند، می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر کیفیت و خدمات بی‌نظیر، هزینه درمان در این کشور نیز بسیار ارزان است.

سیستم حمل‌ونقل عمومی قدرتمند

علاوه بر سیستم درمانی، سیستم حمل‌ونقل عمومی این کشور را نیز باید از جمله مزایای زندگی در آن دانست. اسپانیا یکی از قدرتمندترین سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی در سرتاسر اروپا را دارند که به شما کمک می‌کند تمامی سفرهای خود را چه داخل شهر و چه خارج از آن، به ساده‌ترین شکل انجام دهید. همچنین با سیستم حمل‌ونقل عمومی این کشور می‌توانید بدون دردسر به دیگر کشورهای حوزه شنگن نیز سفر کنید.

وجود جوامع خارجی متعدد

از دیگر مزایای زندگی در اسپانیا آن است که می‌توانید در این کشور جوامع خارجی متعددی را پیدا کنید. به‌عنوان یک ایرانی، این گزینه می‌تواند مزیت زیادی برای شما داشته باشد و کاری کند که دوری از وطن را چندان حس نکنید. هرچند که زندگی در اسپانیا، تسلط بر زبان این کشور و همچنین مخلوط‌شدن با فرهنگ آن بهترین انتخاب است، ولی با زندگی در چنین جوامعی می‌توان کارها را تا حد زیادی آسان‌تر کرد.

فرهنگی گرم و صمیمی

اسپانیایی‌ها از جمله خونگرم‌ترین مردم در سرتاسر اروپا هستند و آغوش بازی برای افراد خارجی دارند. از قدیم مردم اسپانیا را به رقص و آواز و شادی می‌شناسند و همین موضوع می‌تواند از جمله جذابیت‌های زندگی در این کشور باشد. به‌عنوان یک ایرانی، شما می‌توانید خیلی سریع در فرهنگ اسپانیایی‌ها جا بیفتید و زندگی تازه‌ای را در میان آن‌ها آغاز کنید.

سبک زندگی پویا و پرانرژی

اگر جوان هستید، بدون شک این موضوع می‌تواند برای شما بسیار جذاب باشد. چنان‌که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، فرهنگ مردم اسپانیا بسیار گرم است و به همین واسطه، اسپانیایی‌ها را می‌توان مردمی پویا و پرجنب‌وجوش دانست. شب‌زنده‌داری در میان مردم این کشور رواج دارد و هر تفریحی که به‌عنوان یک جوان دوست داشته باشید، می‌توانید در نزدیکی خود پیدا کنید.

بهترین مقصد برای تشکیل خانواده

خیلی از مردم دنیا باور دارند که فرهنگ مردم اسپانیا، فرهنگی خانواده‌‌پرور است. اسپانیایی‌ها وابستگی بسیاری به خانواده خود دارند و احترام بسیاری برای مفهوم «خانواده» قائل هستند. همچنین با امنیت بالا و سیستم آموزشی مثال‌زدنی این کشور، بدون شک تشکیل خانواده و فرزندآوری در این کشور می‌تواند آینده آن‌ها را به بهترین شکل تضمین کند.

غذاهای خوشمزه و آشپزی ایده ال

در نهایت، فرهنگ آشپزی و غذایی این کشور را نیز باید به‌عنوان مزایای زندگی در آن مطرح کرد. اسپانیا یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌های غذایی اروپا را دارد و از جمله چیزهایی است که توریست‌ها را به این کشور جذب می‌کند. با زندگی در این کشور عاشق فرهنگ غذایی آن خواهید شد و چه‌بسا که اصلاً آشپزی ایرانی را به کل فراموش کنید!

معایب زندگی در اسپانیا چیست؟

همان‌طور که زندگی در اسپانیا می‌تواند مزایای بسیاری برای ایرانی‌ها به همراه داشته باشد، معایبی را نیز با خود دارد. برای زندگی در این کشور به‌عنوان یک ایرانی، لازم است که از معایب آن نیز آگاهی کامل داشته باشید و به‌درستی تصمیم‌گیری کنید. از جمله مهم‌ترین معایب زندگی در اسپانیا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

بالابودن میزان مالیات

یکی از بزرگ‌ترین معایب زندگی در اسپانیا، بالابودن میزان مالیات در این کشور است؛ هراندازه که درآمد شما در این کشور بالاتر باشد، میزان مالیات پرداختی شما نیز بیشتر خواهد بود. میزان مالیات پرداختی در این کشور بین ۱۹ تا ۴۷ درصد از درآمد سالانه است. البته باید توجه داشته باشید که شما تنها در صورتی ملزم به پرداخت مالیات در این کشور هستید که سالانه بیشتر از ۱۸۳ روز در اسپانیا زندگی کرده باشید.

سطح درآمد پایین‌تر نسبت به اروپا

مطابق با آماری که وجود دارد، سرانه درآمد در اسپانیا به نسبت دیگر کشورهای اروپای غربی اندکی پایین‌تر است. در مقایسه با انگلستان یا فرانسه، مردم اسپانیا درآمد کمتری دارند؛ ولی چیزی که در این میان باید بدانید، این است که به‌تناسب درآمد کمتر، هزینه زندگی نیز در این کشور پایین‌تر است، درست به همین دلیل، کم‌بودن درآمد چندان چالش خاصی را برای زندگی در این کشور به وجود نخواهد آورد.

دشواری برای پیداکردن کار

آمار نشان می‌‌دهد که در سال گذشته، نرخ بیکاری در اسپانیا حدود ۱۲.۶ درصد بوده است؛ همین موضوع نشان می‌دهد که پیدا کردن شغل در این کشور می‌تواند اندکی چالش‌برانگیز باشد. البته باید این را به یاد داشته باشید که نرخ بیکاری اسپانیا از ایران بسیار کمتر است. تسلط بر زبان اسپانیایی و ارائه روزمه قوی، دو عامل مهمی هستند که می‌تواند به پیدا کردن یک کار خوب در اسپانیا به شما کمک کنند.

نیاز به یادگیری زبان اسپانیایی

هرچند که حضور در شهرهای بزرگ‌تر مانند مادرید و اسپانیا نیاز کمتری به تسلط بر اسپانیایی دارد، اما برای زندگی واقعی در این کشور باید این زبان را یاد گرفت. درصد افرادی که در این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند بسیار کم است؛ درست به همین دلیل شما برای آمیزش با فرهنگ این کشور و همین‌طور پیداکردن یک شغل مناسب، نیاز دارید که زبان اسپانیایی را تا حد قابل‌قبولی یاد بگیرید.

رقابت بسیار در بازار املاک

از جمله معایب زندگی در این کشور آن است که بازار املاک آن بسیار رقابتی است و همچنین هزینه اجاره و خرید ملک نیز بالا است. در شهرهای بزرگ‌تر و توریستی مانند مادرید و بارسلونا این مشکل بیشتر از هر جای دیگر به چشم می‌خورد. البته باید توجه داشته باشید که برای خرید ملک و دریافت ویزای طلایی، کار شما تا حد بسیار زیادی آسان‌تر است.

سیستم اداری سرسام‌آور

هرچند که بروکراسی و سیستم اداری در ایران نیز تعریف چندانی ندارد، اما به باور بسیاری از افراد، وضع این بخش در اسپانیا نیز ناامیدکننده است. از جمله معایب زندگی در این کشور باید به همین کاغذبازی‌های اداری و صرف زمان و انرژی بسیار برای انجام کارهای دولتی اشاره کرد. در چنین مواقعی وجود افراد کارشناس و آگاه می‌تواند بسیار مفید باشد؛ تیم کیانوش محمودی می‌تواند در این زمینه کمک بزرگی برای شما باشد.

مخارج و هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه های زندگی در اسپانیا

بعد از مزایا و معایب، نوبت آن است که درباره هزینه زندگی در اسپانیا نیز آگاهی داشته باشیم. کسب اطلاعات کافی در این مورد نیز بسیار اهمیت دارد؛ زیرا به شما کمک می‌کند بتوانید از همین‌الان برای مدیریت هزینه‌های خود برنامه‌ریزی کنید. هزینه زندگی در اسپانیا را می‌توان در بخش‌های زیر خلاصه کرد:

متوسط درآمد در اسپانیا

میانگین درآمد در اسپانیا در سال ۲۰۲۴ برابر با ۱۷۵۰ یورو در ماه گزارش شده است. برای یک زندگی بدون دغدغه و استاندارد در این کشور، شما ماهانه حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو نیاز خواهید داشت. باید توجه داشته باشید که با این میزان درآمد، باید سالانه حدود ۱۹ تا ۲۴ درصد از درآمد خود را مالیات پرداخت کنید.

متوسط هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی برای یک خانواده ۴ نفره در اسپانیا، چیزی حدود ۳۳۰۰ یورو خواهد بود. بدون احتساب اجاره خانه در این کشور، هزینه زندگی یک خانواده ۴ نفره به ۲۵۰۰ یورو کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین برای یک فرد مجرد نیز، هزینه زندگی در این کشور از ۷۰۰ تا ۱۷۰۰ یورو متغیر خواهد بود.

هزینه خواربار در اسپانیا

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی در هر کشور، هزینه خواربار و مواد خوراکی روزانه است؛ در جدول زیر می‌توانید میانگین هزینه خرید خوراک در اسپانیا را مشاهده کنید:

یک شیشه شیر۳.۹ یورو
یک قرص نان۱.۱ یورو
نیم کیلوگرم برنج۰.۵ یورو
۱۲ عدد تخم‌مرغ۲.۴ یورو
پنیر محلی۵.۳ یورو
نیم کیلو فیله مرغ۳.۱ یورو
نیم کیلو گوشت۵.۹ یورو
نیم کیلو سیب۰.۹ یورو
نیم کیلو گوجه۱ یورو
نیم کیلو سیب‌زمینی۰.۶۵ یورو
نیم کیلو پیاز۰.۷ یورو
بطری ۱.۵ لیتری آب معدنی۰.۶۵ یورو
سیگار ۲۰ عددی مارلبرو۵.۲ یورو

هزینه خرید خانه در اسپانیا

چنان که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، برای زندگی در اسپانیا با ویزای طلایی، متقاضیان ایرانی باید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری نمایند. در سال ۲۰۲۴، میانگین قیمت خرید خانه به‌ازای هر مترمربع، حدود ۲۸۱۰ یورو اعلام شده است؛ با این اوصاف شما می‌توانید در این کشور ملکی به مساحت حدود ۱۸۰ متر تهیه نمایید. البته باید به یاد داشته باشید که قیمت ملک در هر شهر متفاوت از دیگری است.

در جدول زیر می‌توانید میانگین قیمت ملک را در شهرهای مطرح اسپانیا مشاهده کنید:

مادریدمتری ۳۷۵۷ تا ۴۹۵۰ یورو
بارسلونامتری ۴۲۴۰ تا ۴۵۳۰ یورو
سویلمتری ۱۰۹۴ تا ۱۵۸۲ یورو
بیلبائومتری ۱۰۶۷ تا ۳۴۵۰ یورو
والنسیامتری ۱۶۶۰ تا ۲۷۰۰ یورو
مالاگامتری ۳۱۸۵ تا ۳۴۱۰ یورو
گرانادامتری ۲۲۸۵ یورو
کوردوبامتری ۱۲۹۵ تا ۱۲۸۵ یورو

هزینه حمل‌ونقل عمومی در اسپانیا

حمل و نقل عمومی در اسپانیا

چنان که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، اسپانیا یکی از بهترین سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی را در دنیا دارد. علاوه بر کیفیت، هزینه استفاده از این سیستم نیز بسیار اقتصادی است. در جدول زیر می‌توانید جزئیات این بخش را مشاهده کنید:

بلیت یک‌طرفه۱.۵ یورو
بلیت ماهانه۳۳ یورو
هزینه استارت تاکسی۳.۵ یورو
هزینه هر 1 مایل تاکسی۱.۹۳ یورو
هزینه هر گالون سوخت۶ یورو

هزینه خدمات پزشکی در اسپانیا

چنان که گفتیم، هزینه خدمان پزشکی و بخش درمان در اسپانیا بسیار کم و تا حد قابل‌توجهی رایگان است. خدمات پزشکی در بخش دولتی برای برخی از امور محدود، نیازی به پرداخت هزینه ندارد. در این میان اگر بخواهید از تمامی خدمات درمانی و درمان‌های تخصصی بهره‌مند شوید، استفاده از بیمه‌های خصوصی می‌تواند چاره کار شما باشد. هزینه بیمه درمانی در اسپانیا در سال ۲۰۲۴ حدود ۳۰ تا ۵۰ یورو برای بازه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال اعلام شده است.

چطور می‌توان گلدن ویزای اسپانیا را اخذ کرد؟

اخذ گلدن ویزا یا همان ویزای طلایی اسپانیا بسیار ساده است. برای این کار شما باید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو در اسپانیا خریداری کنید. با خرید ملکی به این ارزش، شما اقامت موقت ۲ ساله دریافت خواهید کرد. بعد از پایان این مدت‌زمان، شما می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

درصورتی‌که سالانه ۶ ماه (۱۸۳ روز) در خاک اسپانیا زندگی کرده باشید، می‌توانید بعد از ۵ سال اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. به همین شکل، با رعایت شرط حضور در خاک این کشور، می‌توانید بعد از ۱۰ سال نیز برای اخذ شهروندی اسپانیا درخواست دهید و سپس پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

از جمله مهم‌ترین مزایای گلدن ویزای اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان اخذ اقامت برای خانواده (همسر و فرزندان وابسته اقتصادی)
  • مدت‌زمان بسیار کوتاه برای اخذ اقامت
  • امکان سفر در حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
  • امکان کار و تحصیل در خاک اسپانیا
  • امکان برخورداری از مزایای زندگی در اسپانیا و غیره.

کلام آخر

در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی، نگاهی به شرایط زندگی در اسپانیا داشتیم. ابتدا مزایای زندگی در این کشور را بررسی کردیم و سپس به سراغ معایب آن رفتیم. همچنین هزینه زندگی در اسپانیا را نیز با جزئیات کامل برای شما شرح دادیم. برای اقامت اسپانیا، زندگی در این کشور و برخورداری از مزایای آن، اخذ ویزای طلایی با خرید ملک بهترین گزینه برای ایرانیان به شمار می‌رود.

اگر می‌خواهید ویزای طلایی اسپانیا را در کمترین زمان و با بالاترین شانس ممکن دریافت کنید، تیم کیانوش محمودی می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. کیانوش محمودی و تیم مجرب او با سال‌های سابقه، می‌توانند مسیر اخذ گلدن ویزای اسپانیا را به شما نشان دهند و با دانش خود در این زمینه، راهنمای شما باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :