به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

اقامت اسپانیا با خرید ملک | آشنایی با ویزای طلایی اسپانیا

اقامت اسپانیا با خرید ملک

جدول محتوا

اسپانیا یکی از زیبا‌ترین کشورهای اروپای غربی به شمار می‌رود و سالانه میلیون‌ها نفر گردشگر را به سمت خودش جذب می‌کند. فارغ از آب‌وهوای دلپذیر و جاذبه‌های دیدنی بسیار، این کشور یکی از بهترین مقاصد برای اخذ اقامت با خرید ملک نیز به‌حساب می‌آید.

ویزای طلایی اسپانیا یک روش بسیار کارآمد برای آن دسته از کسانی است که به دنبال اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری هستند. اگر به دنبال سفر بدون محدودیت در حوزه شنگن هستید، خرید ملک در اسپانیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. همچنین از آن‌جایی که برنامه اقامت پرتغال با خرید ملک نیز تا اطلاع ثانوی بسته شده است، سرمایه‌گذاری ملکی در اسپانیا بهترین راه‌حل جایگزین به نظر می‌رسد.

در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی، همه چیز را درباره اقامت اسپانیا با خرید ملک بررسی خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک یا همان سرمایه‌گذاری ملکی در اسپانیا، با عنوان «ویزای طلایی اسپانیا» شناخته می‌شود. این برنامه از سال ۲۰۱۳ معرفی شده است و به متقاضیان دریافت اقامت اسپانیا این امکان را می‌دهد که با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار یورویی در بخش املاک این کشور، صاحب اقامت شوند.

از جمله بزرگ‌ترین مزایایی که این ویزا دارد، آن است که می‌توان با آن به‌راحتی در کشورهای حوزه شنگن تردد کرد؛ همچنین شما می‌توانید به‌طور موقت در کشورهای این منطقه نیز زندگی کنید.

جدول زیر به شما کمک می‌کند که در یک نگاه، از جزئیات این برنامه اطلاع کسب کنید:

نوع سرمایه‌گذاریسرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات
حداقل مبلغ موردنیاز برای سرمایه‌گذاری۵۰۰ هزار یورو
مدت‌زمان لازم برای دریافت اقامت دائم۵ سال
لزوم حضور فیزیمی برای حفظ اقامتنیازی ندارد
شرایط دریافت شهروندی۱۰ سال اقامت + شرط حضور
مزایای دریافت اقامت اسپانیاسفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن و تردد آزاد در این منطقه

مهم‌ترین مزایای اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک چیست؟

برنامه ویزای طلایی اسپانیا این امکان را به شما می‌دهد که در یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی زندگی کنید؛ در این کشور می‌توانید آسایش و امنیت را تجربه کنید و مزه رفاه را بچشید. همچنین می‌توانید از آب‌وهوای لذت‌بخش و سواحل این کشور کیف کرده، در کنار آن هم در بهترین مراکز تحصیل کرده و از فرصت‌های تجاری عالی بهره‌مند شوید.

از مزایای ویزای طلایی اسپانیا می‌توانیم به این موارد نیز اشاره کنیم:

 • یکی از جذاب‌ترین مزایای اخذ اقامت با خرید ملک در اسپانیا آن است که می‌توانید بدون هیچ محدودیتی در کشورهای حوزه شنگن تردد نمایید.
 • با ویزای طلایی اسپانیا، می‌توانید اقامت این کشور را برای خانواده، همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال در صورت وابسته بودن، اخذ نمایید.
 • ویزای طلایی اسپانیا خیلی سریع صادر شده و مدت‌زمان درخواست تا اخذ اقامت، بسیار کوتاه خواهد بود.
 • تمدید ویزای طلایی اسپانیا نیز بسیار ساده است و در کمترین زمان انجام می‌شود.
 • با این ویزا می‌توانید اقامت موقت خود را به‌صورت مادام‌العمر تمدید کنید و هیچ نیازی هم نیست که برای این کار در خاک اسپانیا حضور فیزیکی داشته باشید.
 • به لطف ویزای طلایی اسپانیا یا همان خرید ملک، شما اجازه کار در این کشور را نیز خواهید داشت.
 • در نهایت، از آنجایی که برنامه خرید ملک در پرتغال بسته شده است، اخذ ویزای طلایی اسپانیا می‌تواند بهترین راه‌حل برای اقامت در اروپا باشد.
 • بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید؛ البته باید توجه داشته باشید که لازم است در این مدت ۵ ساله، حداقل سالی ۶ ماه را در خاک اسپانیا حضور داشته باشید. (در غیر این صورت، با نگه داشتن ملک خود تنها می‌توانید اقامت موقت خود را تمدید کنید.)
 • پس از اینکه توانستید اقامت دائم اسپانیا را اخذ کنید، می‌توانید بعد از ۵ سال برای دریافت شهروندی اسپانیا اقدام کنید.
 • با ویزای طلایی اسپانیا می‌توانید بعد از ۱۰ سال برای شهروندی این کشور درخواست بدهید؛ سپس می‌توانید پاسپورت اسپانیا را دریافت و به کمک آن، به ۱۸۹ کشور بدون نیاز به ویزا سفر نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مزایای اقامت اسپانیا را بخوانید

فرایند خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت چگونه است؟

برای شروع فرایند خرید ملک در اسپانیا، تنها کافی است که یک تماس با کارشناسان تیم کیانوش محمودی داشته باشید. کارشناسان ما در ابتدا شما به‌صورت کامل راهنمایی خواهند کرد و فرایند اخذ ویزای طلایی، از همینجا آغاز خواهد شد.

باقی مراحل دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک را می‌توان به شکل زیر توضیح داد:

 • با خرید ملک در اسپانیا، دولت این کشور اقامت موقت را به شما اعطا خواهد کرد.
 • اعتبار این اقامت در ابتدا تنها ۲ سال است، شما می‌توانید بعد از پایان این مدت، آن را مجددا تمدید نمایید.
 • باید بدانید که جهت تمدید این اقامت موقت، هیچ نیازی به زندگی و حضور در خاک اسپانیا نخواهید داشت؛ تنها کافی است که سالی یک مرتبه از این کشور بازدید کنید.

شرایط اخذ اقامت اسپانیا به چه صورت است؟

برای دریافت اقامت اسپانیا با خرید ملک، لازم است که شرایط خاصی را داشته باشید. از جمله مهم‌ترین شرایط اقدام برای ویزای طلایی اسپانیا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • متقاضی اصلی باید مدارک مستندی را دال بر تمکن مالی در طول زمان اقامت، ارائه دهد.
 • متقاضی اصلی باید اثبات کند که هیچ‌گونه سابقه کیفری یا پرونده قضایی ندارد.
 • متقاضی اصلی باید اثبات کند که از سلامت جسمی کامل برخوردار است.

مدارک لازم برای اخذ اسپانیا به چه صورت است؟

علاوه بر شرایطی که در بخش قبلی اشاره کردیم، شما در زمان ثبت درخواست، باید مدارک خاصی را نیز ارائه بدهید. هرچند که کارشناسان تیم کیانوش محمودی در زمان شروع فرایند، تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد، اما بد نیست بدانید که از جمله مهم‌ترین مدارک، می‌توان به موارد زیری اشاره کرد:

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • مدارک شغلی متقاضی اصلی به‌عنوان سرپرست خانواده
 • ارائه شماره مالیاتی مخصوص افراد خارج از کشور (NIE)
 • مدارک مربوط به ویزای توریستی برای خرید ملک (اگر بخواهید خوتان شخصا در اسپانیا حضور داشته باشید و این کار انجام دهید)

آیا با ویزای طلایی می‌توان شهروندی اسپانیا را اخذ کرد؟

پاسخ به این سوال مثبت است؛ اما این کار شرایط خاص خودش را دارد. از همین ابتدا باید بدانید که این فرایند بسیار طولانی بوده و همچنین نیاز به حضور  در خاک اسپانیا دارد.

مراحل و شرایط اخذ شهروندی اسپانیا با ویزای طلایی به شرح زیر است:

مراحل دریافت شهروندی اسپانیا با خرید ملک

مراحل دریافت شهروندی اسپانیا با خرید ملک را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • با خرید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو، اقامت موقت ۲ ساله را دریافت خواهید کرد.
 • بعد از گذشت ۲ سال، می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید. (لازم است که حداقل سالی ۱ بار به اسپانیا سفر کرده باشید.)
 • بعد از گذشت ۳ سال از تمدید (مجموعا ۵ سال) شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید. (لازم است که در این مدت حداقل سالی ۶ ماه یا ۱۸۳ روز در اسپانیا اقامت داشته باشید.)
 • بعد از گذشت ۵ سال از اقامت دائم (مجموعا ۱۰ سال) می‌توانید برای دریافت شهروندی درخواست دهید. (لازم است که در این مدت حداقل سالی ۶ ماه یا ۱۸۳ روز در اسپانیا اقامت داشته باشید.)

شرایط دریافت شهروندی اسپانیا با خرید ملک

دریافت تابعیت و شهروندی اسپانیا، شرایط خاصی نیز دارد؛ از جمله مهم‌ترین شرایط اخذ شهروندی اسپانیا با خرید ملک، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تسلط بر زبان اسپانیایی، یکی از شروط اصلی دولت این کشور برای اعطای شهروندی به متقاضیان است.
 • با دریافت شهروندی اسپانیا، شما شهروند اتحادیه اروپا نیز خواهید شد؛ این به آن معناست که می‌توانید در سرتاسر اتحادیه اروپا به کار، تحصیل و زندگی بپردازید.
 • با دریافت شهروندی اسپانیا، شما ملزم به پرداخت مالیات نخواهید بود؛ تنها در صورتی که منبع درآمد شما از داخل این کشور باشد یا اینکه مقیم اسپانیا باشید (سالانه بیشتر از ۶ ماه در اسپانیا زندگی کرده باشید) لازم است که مالیات نیز بپردازید.
 • در نهایت باید بدانید که اسپانیا تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی‌شناسد. این به آن معناست که دولت این کشور برای شهروندان خود، تابعیت دیگری را جز تابعیت اسپانیا، قبول نخواهد کرد.

نکات مهم درباره اخذ اقامت با ویزای طلایی اسپانیا

اگر قصد خرید ملک در اسپانیا و دریافت اقامت این کشور را دارید، باید نکات مهم بسیاری را نیز بدانید. مهم‌ترین نکاتی که درباره دریافت ویزای طلایی اسپانیا وجود دارد، موارد زیر هستند:

 • اگر از قبل اقامت اتحادیه اروپا را دارید یا شهروند آن محسوب می‌شوید، نمی‌توانید از برنامه ویزای طلایی استفاده کنید؛ زیرا این برنامه به‌ طور ویژه برای افراد غیربومی اتحادیه اروپا طراحی شده است.
 • با ویزای طلایی اسپانیا می‌توانید هر ۶ ماه یک‌بار، به مدت ۶ ماه، بدون محدودیت در کشورهای حوزه شنگن رفت‌وآمد داشته باشید.
 • اگر می‌خواهید ویزای طلایی اسپانیا را برای خانواده خود اخذ کنید، تنها کافی است که یک مرتبه به‌عنوان متقاضی اصلی درخواست خود را ثبت کنید. باقی اعضای خانواده نیازی به درخواست جداگانه ندارند.
 • اگر فرزند زیر ۱۸ سال شما در خاک اسپانیا به سن قانونی برسد، لازم است که برای هر بار تمدید اقامت، وابستگی اقتصادی خود را به متقاضی اصلی اثبات کند.
 • اقامت موقت اسپانیا با خرید ملک را می‌توانید به‌صورت نامحدود تمدید نمایید.
 • شما می‌توانید ملک خود را در اسپانیا فروخته و به‌جایش ملک دیگری خریداری کنید. این کار به دفعات نامحدود قابل انجام است؛ اما توجه داشته باشید که ارزش ۵۰۰ هزار یورویی ملک باید حفظ و مالیات این کار باید پرداخت شود. همچنین به سیستم امنیتی کشور نیز نباید خللی وارد شود.
 • همچنین شما می‌توانید برای دریافت ویزای طلایی، به‌جای خرید یک ملک، چند ملک با ارزش مجموعا ۵۰۰ هزار یورو خریداری نمایید.

بهترین شهر برای اقامت در اسپانیا کجاست؟

در زمان خرید ملک در اسپانیا، احتمالا این سوال نیز برای شما پیش خواهد آمد که بهترین شهر برای انجام این کار کجاست؟ اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است و به باور عده بسیاری، شهرهای اسپانیا عروس شهرهای اروپایی هستند.

در جواب به این پرسش، باید این‌طور بگوییم که همه چیز به هدف شما از اخذ اقامت اسپانیا بستگی دارد. اگر قصد زندگی، تفریح یا کار و تحصیل را دارید، بدون شک باید مقاصد مختلفی را انتخاب کنید.

 • برای تفریح و زندگی؛ شهرهایی مانند بارسلونا، مالاگا، والنسیا، ایبیزا و مایورکا، بهترین گزینه‌های ممکن خواهند بود.
 • برای کار، تجارت و تحصیل؛ شهرهایی مانند مادرید و بارسلونا بهترین گزینه‌های شما به شمار خواهند رفت.

ویزای طلایی اسپانیا، بهترین راهکار برای اقامت اروپا

اگر به دنبال اخذ اقامت اروپا هستید یا می‌خواهید از آزادی سفر، امکان زندگی، کار و تحصیل در کشورهای حوزه شنگن بهره‌مند شوید، ویزای طلایی اسپانیا می‌تواند بهترین گزینه برای شما عزیزان باشد. مزایای دریافت این ویزا را در این مقاله مرور کردیم و اکنون می‌دانیم که این سرمایه‌گذاری در املاک اسپانیا، چقدر می‌تواند برای ما سودمند باشد.

تا پیش از این، اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک یکی از برنامه‌های محبوب برای اقامت اروپا به شمار می‌رفت؛ اما با بسته شدن این برنامه تا اطلاع ثانوی از سمت دولت این کشور، دیگر امکان آن وجود ندارد.

اخذ اقامت اسپانیا یک راه‌حل جایگزین است که توسط کارشناسان تیم کیانوش محمودی به متقاضیان معرفی می‌شود. مزایای اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک یا همان ویزای طلایی، دست‌کمی از اقامت پرتغال ندارد؛ حتی از برخی جهات، اقامت و زندگی در اسپانیا را می‌‌توان بهتر از پرتغال دانست.

کلام آخر

یکی از بهترین راهکارها برای اقامت در اروپا، خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت این کشور است. متقاضیان می‌توانند با خرید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو در اسپانیا، اقامت موقت این کشور را اخذ کرده و سپس آن را تمدید کنند. با این اقامت می‌توان بعد از ۵ سال اقامت دائم و بعد از ۱۰ سال نیز شهروندی اسپانیا را اخذ کرد. اما مهم‌ترین چیزی که در این میان باید به آن توجه داشت، کمک گرفتن از یک نماینده حقوقی مجرب است.

نماینده حقوقی یا همان وکیل، می‌تواند فرایند خرید ملک در اسپانیا و دریافت اقامت را به بهترین شکل برای شما مدیریت کند. با وکیل معتبر، می‌توانید اطمینان داشته باشید که روند پیدا کردن یک ملک خوب و خرید آن، همچنین انتقال اسناد و در نهایت دریافت اقامت اسپانیا، به بهترین نحو برای شما انجام خواهند شد. تیم کیانوش محمودی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما در این زمینه باشد.

شما متقاضیان گرامی می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره رایگان از کارشناسان مجموعه، از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.