به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

نگاهی به افزایش سفر بدون ویزا و تاثیر آن بر پویایی جهانی

سفر بدون ویزا

می‌دانیم که کشور دومینیکا یکی از معتبرترین برنامه‌های اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری (CBI) را در دنیا دارد. متقاضیان می‌توانند با کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار دلاری به دولت یا سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزار دلاری در املاک این کشور، شهروندی و پاسپورت دومینیکا را به دست آورند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید تعداد کشورهایی که برنامه CBI را در دستور کار خود قرار می‌دهند، روزبه‌روز در حال افزایش است.

این کشورها، برنامه CBI را مسیری برای توسعه و رشد اقتصادی خود می‌دانند. از طرفی، افزایش تقاضای افراد برای دریافت پاسپورت دوم نیز دیگر دلیلی است که کشورها را به وضع قوانین شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری سوق می‌دهد. کارآفرینان، صاحبان کسب‌وکار و همین‌طور افراد نخبه همیشه به دنبال امنیت، ثبات و آزادی سفر هستند. 

نگاهی به قدرت برخی از بهترین پاسپورت‌های دنیا

اگر جزو افرادی هستید که نیاز به آزادی سفر دارند، یا اینکه می‌خواهید از امنیت و ثبات سیاسی و اقتصادی بهره‌مند شوید، باید قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا را بشناسید. بر اساس آماری که شاخص گذرنامه هِنِلی (Henley Passport Index) منتشر کرده است، قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • ژاپن، به‌عنوان قدرتمندترین پاسپورت در دنیا که امکان سفر بدون ویزا به ۱۹۰ کشور دنیا را برای شما فراهم می‌کند.
  • در رتبه دوم، کشور سنگاپور قرار می‌گیرد که با اختلاف بسیار کم، امکان سفر بدون ویزا به ۱۸۹ کشور را برای شما فراهم می‌کند.
  • کشورهای آلمان، فرانسه و کره جنوبی نیز به طور مشترک در رتبه سوم قرار می‌گیرند که هر کدام امکان سفر بدون ویزا به ۱۸۸ کشور را به شما خواهند داد.
  • در مقام چهارم، کشورهای دانمارک، فنلاند، ایتالیا، اسپانیا و سوئد قرار دارند؛ هر کدام از این کشورها شما را قادر می‌سازند تا به ۱۸۷ کشور بدون ویزا سفر کنید.
  •  اتریش، لوکزامبورگ، نروژ، هلند، پرتغال، بریتانیا و ایالات متحده نیز به طور مشترک در رتبه پنجم قرار دارند؛ با پاسپورت هر یک از این کشورها می‌توانید به ۱۸۶ کشور بدون ویزا سفر کنید.

پاسپورت دومینیکا در رتبه ۳۵ بهترین پاسپورت‌ها

افزایش سفر بدون ویزا

فهرست پاسپورت‌های معتبر در دنیا، تنها به ۵ موردی که پیش‌تر ذکر کردیم محدود نمی‌شود. کشور دومینیکا نیز صاحب یکی از بهترین پاسپورت‌های دنیا است. در رتبه‌بندی پاسپورت هنلی که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، پاسپورت دومینیکا رتبه ۳۵ قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا را به خود اختصاص داده است.

به لطف رتبه پاسپورت دومینیکا، شما می‌توانید به‌ بیشتر از ۱۴۱ کشور (کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا) بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. این در حالی است که پاسپورت ایران در رتبه ۹۵ قرار دارد و با آن می‌توان تنها به ۴۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد. دومینیکا همچنین از جمله کشورهایی است که برنامه CBI نیز ارائه می‌دهد و از قضا شرایط آن نیز بسیار آسان است؛ به همین دلیل می‌تواند بهترین گزینه برای آزادی سفر ایرانی‌ها باشد.

مزایا و پیامدهای برنامه CBI برای کشورها

چنان که پیش‌تر در همین مقاله نیز به آن اشاره کردیم، بسیاری از کشورها به دنبال آن هستند تا آزادی سفر شهروندان خود را بیشتر کنند. منظور از آزادی سفر در اینجا، همان سفر بدون ویزا است. افزایش میل کشورها به باز کردن مرزها و فراهم آوردن امکان سفر بدون ویزا از جانب آن‌ها نشان‌دهنده آن است که این کشورها میل دارند تا پویایی جهانی خود را هرچه بیشتر افزایش دهند.

برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری یا همان CBI، یک راهکار بسیار خوب برای این کشورها است تا به هدف مذکور دست پیدا کنند. این کشورها به‌خوبی می‌دانند که برنامه CBI تا چه اندازه می‌تواند برای آن‌ها ارزش اقتصادی به همراه داشته باشد، درست به همین دلیل روزبه‌روز بیشتر به سمت وضع و اجرای آن جذب می‌شوند.

از طرفی افراد بسیاری در سرتاسر دنیا وجود دارند که به دنبال گسترش کسب‌وکار خود در ابعاد بین‌المللی هستند یا اینکه می‌خواهند سبک زندگی خود را ارتقا ببخشند. این افراد، مخاطبان و متقاضیان اصلی برنامه CBI کشورهای مختلف به شمار می‌روند؛ چنین افرادی به لطف این برنامه، فرصت‌هایی را به دست خواهند آورد که شاید در کشور خودشان وجود نداشت.

برنامه CBI، مسیری برای ارتباط کشورها با یکدیگر

برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری یا همان CBI، به باور بسیاری از کشورها مستقیم‌ترین راه برای افزایش حداکثری ارتباط و پویایی جهانی است. متقاضیانی که شهروندی کشوری را با سرمایه‌گذاری در آن به دست می‌آورند، از حقوق و امتیازهای بسیاری برخوردار خواهند شد؛ از جمله آن‌ها می‌توان به بهره‌مندی از خدمات درمانی پیشرفته، حق تحصیل، امنیت و آسایش اشاره کرد.

این موارد تنها گوشه‌ای از مزایای برنامه‌های CBI به شمار می‌روند. برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دومینیکا که از قضا یکی از بهترین‌ها در دنیا به شمار می‌رود، مزایای مهم دیگری را نیز برای متقاضیان فراهم می‌کند. از جمله این مزایای منحصربه‌فرد می‌توان به حق کار و تجارت آزاد اشاره کرد. با شهروندی دومینیکا نه‌تنها می‌توانید به‌صورت آزادانه در کشورهای عضو CARICOM (حوزه دریای کارائیب) تجارت کنید، بلکه مسیر خود را برای تجارت در سطح بین‌المللی نیز هموار خواهید کرد.

لزوم استفاده از خدمات حرفه‌ای جهت اقدام برای برنامه CBI

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می‌خواهید برای عضویت در برنامه CBI کشور موردنظر خود اقدام کنید، بهتر است که این کار را به کمک یک تیم حرفه‌ای و کارکشته آغاز نمایید. بهره‌گیری از خدمات حرفه‌ای و همکاری با یک تیم کارشناس و مجرب، می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد؛ کمترین مزیت این کار آن است که می‌توانید از نتیجه دلخواه خود اطمینان داشته باشید.

برای اخد شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری و سپس دریافت پاسپورت این کشور، کیانوش محمودی و تیم او می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند. کیانوش محمودی نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران است و بیشتر از ۳۰ سال در زمینه کاری خود سابقه دارد. کیانوش محمودی و تیم او اطلاعات دقیقی درباره قوانین و مقررات بین‌المللی دارند و می‌توانند شما را از هر جهت برای سرمایه‌گذاری و اخذ شهروندی این کشور آماده کنند.

کلام آخر

 در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی درباره افزایش توجه کشورها به موضوع امکان سفر بدون ویزا صحبت کردیم. برای شما گفتیم که شمار کشورهای علاقه‌مند به برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری (CBI) روزبه‌روز در حال افزایش است؛ زیرا که این کشورها این برنامه را راهی برای توسعه اقتصادی و همچنین پویایی جهانی می‌دانند.

در نهایت نیز دومینیکا را به‌عنوان بهترین گزینه برای ایرانی‌ها معرفی کردیم؛ زیرا که عضویت در برنامه CBI این کشور شرایط ساده‌ای دارد، از نظر اقتصادی مناسب‌تر است و همچنین نرخ بازگشت سرمایه نیز در آن بالاست. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باب، از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :