به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

آب و هوای دلچسب کشور دومینیکا در طول سال

آب و هوای دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای زیبا و جنگلی در دریای کارائیب است. کشوری با طبیعتی بکر که هر گردشگری را به خود جذب می‌کند. علاوه بر زیبایی‌های طبیعی که باعث می‌شود گردشگران زیادی سالیانه به دومینیکا بروند، برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری باعث می‌شود که افراد زیادی در سراسر جهان، به این جزیره زیبا علاقه‌مند شوند و بخواهند بدانند آب و هوای کشور دومینیکا در طول سال چگونه است. در این مطلب از سایت کیانوش محمودی، نماینده رسمی دولت دومینیکا، با شما هستیم تا همه چیز را درباره آب و هوای کشور دومینیکا با هم بررسی کنیم:

آب و هوای دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای کوچک نزدیک به خط استواست و به خاطر همین آب و هوایی استوایی، گرم و مرطوب دارد. بیشتر شهرهای بزرگ دومینیکا در نزدیکی خط ساحلی آن قرار گرفته‌اند و مرکز جزیره را کوه‌ها و جنگل‌های بارانی فرا گرفته است. آب و هوای سواحل فیروزه‌ای و زیبای دومینیکا، با جنگل‌های آن از جهات مختلف متفاوت است.

وضعیت کلی آب و هوای دومینیکا در کل سال

  • میانگین دمای روزانه: بین 27 تا 29 درجه سانتی گراد
  • میانگین دمای شبانه: بین 25 تا 28 درجه سانتی گراد
  • میزان بارندگی: در دومینیکا 249 روز در سال باران می بارد، مجموعا 639 میلی متر.
  • ساعات خورشیدی: در طول سال 3386 ساعت خورشیدی وجود دارد
  • حداکثر دما: بین 27 تا 29 درجه سانتی گراد
  • گرم ترین ماه: 29 درجه سانتی گراد در جولای
  • سردترین ماه: 27 درجه سانتیگراد در ژانویه
  • روزهای برفی: 0 روز

دمای هوا در جزیره دومینیکا

نمودار میانگین دمای هوا در دومینیکا
نمودار میانگین دمای هوا در دومینیکا

دمای هوای دومینیکا مانند سایر کشورهایی که در نزدیکی استوا هستند، تغییر چندانی نمی‌کند و عموما گرم است. متوسط دمای سالیانه دومینیکا در حدود ۲۶ درجه سانتی‌گراد است. دمای هوا در زمستان بین ۲۱ تا ۲۸ درجه سانتی‌گراد و در تابستان بین ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد است، این نشان می‌دهد که در طول سال، بین زمستان و تابستان، تفاوت دمای عمده‌ای وجود ندارد.

بارندگی در دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای پوشیده از جنگل‌های بارانی است در نتیجه، باریدن باران در تمام ماه‌های سال اتفاقی طبیعی است. خشک‌ترین فصل سال در دومینیکا از فوریه تا مارس است، اما در خشک‌ترین ماه‌های سال هم ممکن است چند روزی باران ببارد. پس از آن، فصل باران‌های موسمی شروع می‌شود که از ژوئن تا اکتبر به طول می‌انجامد، اما ممکن است در این فصل هم چند روز بدون باران را ببینیم.

میزان بارندگی در دومینیکا

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، آب و هوای مناطق ساحلی دومینیکا با جنگل‌های داخلی متفاوت است. در حالی که در سواحل، میزان بارندگی سالانه در حدود ۱۹۰۰ میلی‌لیتر است، بارندگی در مناطق مرکزی دومینیکا و کوه‌های جنگلی آن، به حدود ۵۰۰۰ میلی‌لیتر در سال می‌رسد. روسو، پایتخت دومینیکا در طول سال حدود ۲۰۰۰ میلی‌لیتر بارندگی دارد. بیشترین بارندگی را کوه مورن دایابولتینز با ۱۴۴۷ متر ارتفاع دریافت می‌کند که حدود ۹۰۰۰ میلی‌لیتر بارندگی در سال است. این موضوع هم جالب است که سواحلی شرقی جزیره، نسبت به سواحل غربی، باران بیشتری دریافت می‌کنند و متوسط بارش در آنها به حدود ۲۵۰۰ میلی‌لیتر در سال می‌رسد.

باران‌های موسمی در جزیره آفتابی

با وجود اینکه در دومینیکا، در همه ماه‌های سال امکان بارش باران وجود دارد و در خشک‌ترین ماه‌های سال هم، احتمالا هر 3 روز یک بار باران می‌آید، اما باران‌های دومینیکا با باران‌هایی که در کشورهای غیراستوایی دیده‌اید متفاوت است. باران در دومینیکا به یکباره شروع می‌شود، به شدت می‌بارد و بعد خیلی سریع، تمام می‌شود. ممکن است در یک روز آفتابی، ناغافل باران بگیرد و در عرض چند دقیقه قطع شود و خیلی زود آفتاب از پشت ابرها بیرون بیاید.

ابرها در آسمان دومینیکا

وضعیت ابرها در آسمان دومینیکا نیز همانند وضعیت باران است. ممکن است هر روزی در سال ابری باشد. اما آسمان صاف و آفتابی به سواحل زیبای این کشور بیشتر می‌آید. در ماه سپتامبر، تقریبا ۷۰ درصد روزها، آسمان ابری است ولی این وضعیت از اواخر نوامبر تا مارس تقریبا برعکس است.

طوفان در سواحل دومینیکا

طوفان و دریای ناآرام در سواحل دومینیکا امری طبیعی است. عموما در ماه‌های تابستان یعنی از ماه ژوئن تا اکتبر، از سمت اقیانوس اطلس، طوفان‌هایی به سمت سواحل می‌آید و دریا را ناآرام می‌کند.

دمای آب‌های دومینیکا

با توجه به اینکه دومینیکا جزیره‌ای مطلوب برای تفریحات ساحلی و ورزش‌های آبی است، در نتیجه دمای آب در این جزیره هم اهمیت ویژه‌ای دارد. درست مثل دمای هوا، دمای آب نیز در دومینیکا تغییرات زیادی ندارد. از ژانویه تا آوریل، دمای آب در سردترین حالت خود است و بیشتر از ۲۶ درجه سانتی‌گراد نمی‌شود. بین ماه‌های آگوست تا نوامبر، دمای آب به بالاترین حد خود می‌رسد و حتی گاه ۳۰ درجه نیز می‌شود.

در دومینیکا علاوه بر ساحل، چند دریاچه و چشمه آب گرم هم وجود دارد که با توجه به فصل و شرایط محیطی، دمای آب متفاوتی دارند.

رطوبت هوا در دومینیکا

رطوبت هوا در دومینیکا نسبتا بالا و حدود ۸۰ درصد است. رطوبت هوا در این کشور در طول سال نسبتا ثابت است و در سپتامر، به نهایت خود می‌رسد.

بهترین زمان سفر به دومینیکا

با توجه به همه نکاتی که درباره آب و هوای دومینیکا گفتیم، سفر به دومینیکا در هر فصلی از سال که باشد، لذت‌بخش خواهد بود. ممکن است بهتر باشد، از سفر به دومینیکا در طول فصل بارش‌ها، خودداری کنید و در فصل بهار، یعنی از اواسط بهمن تا اواسط اردیبهشت بهترین زمان سفر به دومینیکا است. در این فصل بیشترین روزهای آفتابی و کمترین بارش وجود دارد و سواحل زیبای دومینیکا جان می‌دهد برای استراحت و لذت بردن از ورزش‌های آبی.

زندگی در دومینیکا

دومینیکا، کشوری در حال توسعه است که محیطی بسیار زیبا و دلچسب برای زندگی دارد. این کشور نه تنها مقصد محبوب گردشگران اروپایی و آمریکایی است، بلکه بسیاری از ثروتمندان و بازنشستگان آمریکایی، برای زندگی و تفریح به این کشور می‌آیند تا در آن بدون قید و شرط و در تمام فصول سال خوش بگذرانند و لذت ببرند.

یکی از دلایلی که بسیاری از ثروتمندان جهان، دومینیکا را به عنوان خانه دوم خود انتخاب می‌کنند، شرایط ساده‌ای است که برای اعطای شهروندی دارد. دولت دومینیکا برای کمک به رونق و رشد اقتصادی همه جانبه این کشور، برنامه‌ای برای جذب سرمایه‌های خارجی طراحی کرده است که ثروتمندان می‌توانند به راحتی با پرداخت مقداری پول، شهروند این کشور شوند.

اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا چگونه است؟

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق برنامه شهروندی اقتصادی از دو طریق امکان‌پذیر است: یکی کمک بلاعوض به دولت دومینیکا است که با اعطای حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به دولت این کشور، پاسپورت دریافت می‌کنید و دیگری، سرمایه‌گذاری در این کشور است. شما می‌توانید به کمک تیم کیانوش محمودی که نماینده رسمی فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا است، با ۲۲۰ هزار دلار سرمایه، سهام این هتل بزرگ را خریداری کنید و در عرض چند ماه پاسپورت دومینیکایی خود و خانواده‌تان را به‌دست آورید. با دریافت شهروندی دومینیکا علاوه بر اینکه در کشوری خوش آب و هوا و زیبا همه حقوق شهروندان عادی را به دست می‌آورید، پاسپورتی بسیار قدرتمند هم خواهید داشت که سفر به بیش از ۱۴۱ کشور دیگر در جهان را نیز، بدون ویزا امکان‌پذیر می‌کند.

درباره مزایای پاسپورت دومینیکا بیشتر بخوانید.

سخن آخر

در این مطلب، به آب و هوای کشور دومینیکا در طول سال پرداختیم. دیدیم که دومینیکا، کشوری با آب و هوای گرم و شرجی و استوایی است. آسمان آبی و آفتاب درخشان دومینیکا، در کنار باران‌های شدید موسمی، ۲ مشخصه متضاد اما زیبای این جزیره جنگلی است.

شما تا به حال به دومینیکا سفر کرده‌اید؟ در چه فصلی بوده است؟ آیا دوست دارید در سواحل فیروزه‌ای دومینیکا آفتاب بگیرید یا در جنگل‌های بکر و زیبایش خیس شوید؟ نظرات و تجربیات خود را با مخاطبان سایت کیانوش محمودی به اشتراک بگذارید و اگر سوالی درباره سرمایه‌گذاری و اخذ شهروندی دومینیکا دارید، از تیم کیانوش محمودی، نماینده رسمی دولت دومینیکا بپرسید.

آب و هوای عمومی دومینیکا چگونه است؟

میانگین دمای سالانه دومینیکا 27 درجه سانتیگراد است. دومینیکا را می توان یک کشور خوش آب و هوا و تقریبا گرم دانست اما روزهای خیلی گرم یا خیلی سرد ندارد.

دومینیکا گرم است یا سرد؟

دومینیکا دارای آب و هوای استوایی گرم و مرطوب است. میانگین دما از 20 تا 27 درجه سانتی گراد متغیر است.

بهترین فصل برای سفر به دومینیکا چیست؟

بین ماه های ژانویه تا می بهترین زمان سفر به دومینیکا است. از اواسط ماه می گرما و رطوبت شروع به افزایش می کند و ماه ژوئن فصل بارانی ومینیکا آغاز می شود.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :