به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

مجارستان

کشور مجارستان

جدول محتوا

برای ایرانی‌ها، اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک، یکی از راحت‌ترین گزینه‌ها برای ورود به اروپا به شمار می‌رود. این برنامه نه‌تنها می‌تواند اقامت مجارستان را بسیار سریع و بدون‌دردسر برای شما به ارمغان خواهد آورد، بلکه از نظر اقتصادی نیز برای ما ایرانی‌ها بسیار به‌صرفه است. متقاضیان می‌توانند تنها با خرید ملکی به ارزش ۱۵۵ هزار دلار، اقامت این کشور را به‌دست آورده و از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند شوند.

چنان که قصد دارید اقامت کشور مجارستان را به‌دست آورید، باید این کشور را تمام‌وکمال بشناسید. در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی، ما شما را با کشور مجارستان آشنا خواهیم کرد. هر آن چیزی را که لازم است درباره کشور مجارستان بدانید، در این مقاله برای شما عزیزان حاضر کرده‌ایم. از موقعیت جغرافیایی، تاریخ، آب‌وهوا، دین و فرهنگ، سیاست، اقتصاد و جاذبه‌های دیدنی مجارستان در این مقاله خواهید خواند.

مجارستان، کشوری دیدنی در قلب اروپا

معمولا نامی از مجارستان در اخبار روز شنیده نمی‌شود؛ این موضوع به آن دلیل است که این کشور، یکی از آرام‌ترین کشورهای دنیا است. مجارستان یکی از تاریخی‌ترین کشورهای اروپایی است و مکانی آرام و بی‌دغدغه برای زندگی و اقامت به شمار می‌رود. این کشور که در قلب اروپا قرار گرفته است، از جمله معدود کشورهای این قاره سبز است که از طریق خرید ملک، اقامت خود را به خارجی‌ها اعطا می‌کند.

با توجه به وضعیت سیاسی موجود بین کشور ما و اروپا، ورود به این قاره و اقامت در آن اندکی برای ما ایرانی‌ها دشوار شده است. تغییر قوانین و عدم پایداری آنها نیز به این مشکل دامن زده است. در این میان، مجارستان از جمله انتخاب‌های محدود برای ما ایرانی‌ها به شمار می‌رود تا بتوانیم در یکی از کشورهای حوزه شنگن ساکن شویم و زندگی تازه‌ای را آغاز کنیم؛ درست به همین دلیل است که مجارستان را دروازه ورود به اروپا نامیده‌ایم.

نگاهی به موقعیت جغرافیایی مجارستان

موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان روی نقشه

مجارستان در اروپای مرکزی قرار گرفته است؛ می‌توان آن را نزدیک به شرق اروپا نیز دانست. دور تا دور مجارستان را رشته‌ کوه‌های کارپات و آلپ احاطه کرده است و این کشور، درون یک دشت پهناور قرار دارد. مجارستان همسایه‌های متعددی دارد؛ کشور اسلوواکی در شمال، اوکراین در شمال شرق، رومانی در شرق و جنوب شرق، کشورهای صربستان، کرواسی و همچنین اتریش نیز در غرب کشور مجارستان قرار گرفته‌اند.

مجارستان حدود ۹۳ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و از نظر پهناوری، می‌توان آن را با استان سمنان نزدیک به هم دانست. پایتخت این کشور «بوداپست» نام دارد و در نهایت، جمیعت این کشور نیزی چیزی حدود به ۱۰ میلیون نفر است.

تاریخچه‌ای کوتاه از کشور مجارستان

کشور مجارستان تاریخی بسیار طولانی دارد. تا قبل از سال ۸۹۵ میلادی، این کشور بخشی از قلمرو امپراتوری روم بود و بعد از آن، استقلال خود را به‌دست آورد. تا سال ۱۵۲۶ میلادی، این کشور یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا به شمار می‌رفت، اما از آن زمان به بعد، تحت سلطه حکومت عثمانی در آمد. این کشور دوره‌ای حدودا ۱۵۰ ساله را در جنگ و آشوب گذراند تا بتواند استقلال خود را مجددا به‌دست آورد.

از سال ۱۶۹۹ میلادی تا سال‌ ۱۹۱۸ میلادی، این کشور در یک دوره ثبات بود تا اینکه جنگ جهانی اول آغاز شد. در آن سال‌ها، این کشور با عنوان امپراتوری اتریش-مجارستان شناخته می‌شد و ترور شدن ولیعهد آن، سبب آغاز جنگ اول جهانی شد. در جنگ جهانی دوم این کشور تحت سلطه نیروهای آلمانی قرار گرفت با شکست نازی‌ها در این جنگ، مجارستان مجددا توانست به یک کشور مستقل تبدیل شود.

آشنایی با آب‌وهوای مجارستان

طبیعت کشور مجارستان

کشور مجارستان آب‌وهوایی معتدل دارد؛ تابستان‌های این کشور به‌ نسبت خنک است و ممکن گه‌گاهی نیز بارانی باشد. زمستان‌های مجارستان معمولا سرد و برفی است. میانگین دمای این کشور در طول سال حدود ۱۰ درجه است، بیشینه دمای آن در تابستان حدود ۲۸ درجه بوده و در زمستان نیز این دما به حدود ۷ درجه زیر صفر، کاهش پیدا می‌کند. بد نیست بدانید که در طول سال، این کشور حدود ۶۰۰ میلی‌متر نیز بارش دارد.

اقتصاد و وضعیت سیاسی مجارستان

واحد پول مجارستان «فورینت» نام دارد. از نظر اقتصادی می‌توان این کشور را یکی از کشورهای رده متوسط در اروپا به حساب آورد. چرخه اقتصاد این کشور تا حد زیادی به معادن بوکسیت آن وابسته است. عمده صادرات این کشور را نیز ماشین‌آلات کشاورزی و صنعتی، ابزار مهندسی و همچنین غلات، تشکیل می‌دهد.

ساختار سیاسی مجارستان، به شکل «جمهوری پارلمانی» است. در سال ۲۰۱۲ اصلاحات زیادی در ساختار سیاسی این کشور صورت گرفت. رئیس جمهور این کشور در حال حاضر «کاتالین نوواک» نام دارد و دوره ریاست او نیز ۵ ساله است. نخست وزیر نیز «ویکتور اوربان» است. جالب است بدانید که مقام رئیس جمهور تا حد زیادی تشریفاتی است و قدرت اصلی، به دست نخست وزیر و پارلمان این کشور است.

زبان و دین و فرهنگ مردم مجارستان

زبان رسمی این کشور، مجارستانی است؛ حدودا ۱۳ میلیون نفر در سرتاسر دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. دین رسمی این کشور نیز مسیحیت کاتولیک است و حدود ۴۳ درصد از مردم این کشور مسیحی هستند. آزادی دین یکی از حقوق اولیه مردم در قانون اساسی این کشور است. حدود ۱۶ درصد از مردم این کشور نیز خود را بی‌دین می‌نامند.

به دلیل فراز و نشیب‌های تاریخی در طول زمان، این کشور از لحاظ نژادی مختلط به شمار می‌رود. مجاری، رومانیایی و آلمانی، از جمله نژادهای پرجمعیت در این کشور هستند. تنوع نژادی این کشور، موجب تنوع فرهنگی آن نیز شده است. گل‌دوزی، سفال‌گری و همچنین کنده‌کاری، از جمله هنرهای دستی و فرهنگی این کشور به شمار می‌روند.

جاذبه‌های دیدنی کشور مجارستان

همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، کشور مجارستان یکی از تاریخی‌ترین کشورهای اروپایی است. درست به همین دلیل، جاذبه‌های دیدنی آن نیز بسیار زیاد است. از جمله محبوب‌ترین مقاصد گردشگری این کشور، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

قلعه بودا

قلعه بودا مجارستان

این قلعه که در پایتخت مجارستان قرار گرفته است، یکی از قدیمی‌ترین آثار باستانی این کشور به حساب می‌آید. قلعه بودا که امروزه بیشتر شبیه به یک قصر است، روی بقایای باستانی قلعه‌ای به همین نام بنا شده است.

موزه ملی مجارستان

این موزه یکی از قدیمی‌ترین و همچنین کامل‌ترین موزه‌های این کشور به شمار می‌رود. اشیای نفیس و سلطنتی بسیاری را می‌توانید در این موزه پیدا کنید که نظیرشان را هیچ‌جای دیگری پیدا نخواهید کرد.

قصر پارلمان مجارستان

این قصر بزرگ و باشکوه که خانه ملت مجارستان نیز هست، در کرانه رود دانوب قرار گرفته و به عنوان نمادی از کشور مجارستان شناخته می‌شود. بخشی از این ساختمان برای بازدید از عموم آزاد است و شما می‌توانید از آن دیدن کنید.

رود دانوب و اطراف آن

رود دانوب، پایتخت مجارستان یعنی بوداپست را به دو قسمت تقسیم کرده است. این رود از جاذبه‌های دیدنی بوداپست است و مسیرهای پیاده‌روی اطراف آن نیز از جمله محبوب‌ترین مقاصد گردشگری بین مسافران هستند.

کلیسای سنت آن

از جمله دیدنی‌ترین جاذبه‌های توریستی که در مجارستان پیدا خواهید کرد، کلیسای سنت آن است. این بنا بارها و بارهای بازسازی شده است و امروزه از جمله معروف‌ترین عبادت‌گاه‌های بوداپست به شمار می‌رود.

اپرای ملی مجارستان

در فرهنگ اروپا، اپرا جایگاه ویژه‌ای دارد و ساختمان‌های اپرا معمولا جزو باشکوه‌ترین‌ها هستند. ساختمان اپرای ملی نیز از دیگر مقاصد محبوب برای گردشگری در بوداپست مجارستان است. این ساختمان از مجلل‌ترین تالارهای اپرا در سرتاسر اروپا است.

کلام آخر

در این مقاله، کشور مجارستان را به شما معرفی کردیم. مجارستان دروازه‌ای است برای ورود به اروپا و زندگی در حوزه شنگن؛ مجارستان بهترین و ارزان‌ترین راه برای ایرانی‌هاست که بتوانند یک زندگی تازه را آغاز کنند. برنامه اخذ اقامت مجارستان با خرید ملک در این کشور، راهکاری است که می‌توان در این کشور ساکن شد. اگر برای این کار به متخصصین کارکشته نیاز دارید، تیم کیانوش محمودی اینجاست تا شما را یاری کند.

کیانوش محمودی با بیش از ۳۰ سال سابقه، می‌تواند بهترین مرجع برای شما در مسیر دریافت اقامت مجارستان باشد. کیانوش محمودی به همراه تیم کارشناس خود در تمامی مراحل از آماده‌کردن مدارک و خرید ملک گرفته تا تایید اقامت، در کنار شما خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همین‌طور استفاده از خدمات مشاوره رایگان، از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.