به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

افزایش دوبرابری هزینه‌های دریافت پاسپورت دومینیکا از تیرماه

افزایش دوبرابری هزینه‌های دریافت پاسپورت دومینیکا از تیرماه

برنامه دریافت شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، نه تنها از دید مردم سراسر دنیا برنامه‌ای بسیار جذاب و مقرون به صرفه است، بلکه از دید مجله فایننشیال تایمز، بهترین برنامه CIP نیز به شمار می‌رود. به همین دلیل است که برای مردم کشورهایی که پاسپورتی ضعیف دارند، دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری یکی از اولین انتخاب‌هاست تا آزادی سفر فوق‌العاده‌ای را تجربه کنند و لذت شهروندی کشوری زیبا و معتبر را به دست آورند. اما به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، قرار است هزینه‌های دریافت شهروندی دومینیکا و بسیاری دیگر از کشورها افزایش یابد. در این مطلب از سایت کیانوش محمودی، نماینده رسمی دولت دومینیکا، به شما معتبرترین اخبار و اطلاعات در این زمینه را ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید:

چهار کشور کارائیبی، برای افزایش هزینه‌های شهروندی، تفاهم کردند

نخست وزیر کشورهای دومینیکا، آنتیگوا و باربودا، گرانادا و سنت کیتس و نویس در اواخر ماه مارس، تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند که طبق آن، برنامه‌های شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری این کشورها، باید طوری تغییر کند که جنبه‌های مهم شهروندی این کشورها، بیشتر مورد توجه قرار گیرد. با افزایش هزینه‌ها و سخت‌گیری‌ها در زمینه‌ی اعطای شهروندی، این کشورها می‌توانند افراد مناسب‌تری را برای شهروندی خود انتخاب کنند و از این طریق سرمایه‌های انسانی کشور خود را ارتقا و اعتبار فرهنگی و جمعیتی خود را در سطح بین‌المللی افزایش دهند. همین موضوع در درازمدت باعث افزایش اعتبار پاسپورت این کشورها و ارتقای جایگاه اقتصادی و سیاسی‌شان خواهد شد.

طبق این تفاهم‌نامه، تا ۳۰ ژوئن، یعنی اوایل تیر ماه سال ۱۴۰۳ این کشورها از جمله دومینیکا، فرصت دارند تا شرایط اجرای آن را فراهم کنند. این تفاهم‌نامه، موضوعات گوناگون را که باید این کشورها در حوزه‌ی CIP در آن یکپارچه عمل کنند برمی‌شمرد. مهم‌ترین این موضوعات افزایش حداقل هزینه سرمایه‌گذاری است:

افزایش دوبرابری هزینه‌ها

دومینیکا به همراه سه کشور دیگر، توافق کرده‌اند که حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای اعطای شهروندی را به ۲۰۰ هزار دلار آمریکا تغییر دهند. در نتیجه هزینه دریافت شهروندی دومینیکا که پیش از این حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا بود، از اوایل تیر ماه دوبرابر خواهد شد. این حداقل هزینه‌ی خالص است که باید پرداخت شود و در آینده نیز، هر گونه تغییر قیمت باید با تایید هر چهار کشور صورت بگیرد.

چهار کشور کارائیبی مقررات و ضوابط مشترکی خواهند داشت

موضوعات مهم دیگری که در این تفاهم‌نامه به آن پرداخته شده است نیز باعث می‌شود، اعتبار پاسپورت کشورهای کارائیب، افزایش چمشگیری پیدا کند. مثلا چهار کشور توافق کرده‌اند که اطلاعات متقاضیان در اختیار هر چهار کشور قرار بگیرد و اطلاعات مربوط به شهروندی با CIP در پایگاه اطلاعاتی با دسترسی چهار کشور به اشتراک گذاشته شود. همین‌طور تبلیغات و بازاریابی نیز استانداردهای تازه‌ای خواهد داشت. یکسان شدن مقررات موبوط به اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری و غربالگری امنیتی نیز از دیگر مواردی است که در این تفاهم‌نامه مورد بازنگری قرار گرفته است و در میان دومینیکا و سه کشور دیگر، به صورت یکپارچه اجرا خواهد شد.

غربالگری بهتر شهروندان، افزایش اعتبار شهروندی دومینیکا

با وجود اینکه افزایش هزینه‌های سرمایه‌گذاری، در نگاه اول، ممکن است کمی ناراحت‌کننده به نظر برسد، اما هم برای کسانی که پیش از اجرای تفاهم‌نامه درخواست شهروندی می‌دهند و هم برای کسانی که پس از آن، با هزینه دوبرابر شهروند دومینیکا می‌شوند نتایج خوبی به همراه دارد. با افزایش سخت‌گیری‌های امنیتی و همین‌طور افزایش هزینه‌ها، اعتبار پاسپورتی که به متقاضیان اعطا می‌شود بالاتر خواهد رفت. مثلا، همین چند سال پیش، انگلستان، به بهانه اینکه شرایط اعطای شهروندی به افراد در دومینیکا سهل‌گیرانه است، سفر بدون ویزا به این کشور را با پاسپورت دومینیکا لغو کرد. با این تغییرات می‌توان امیدوار بود که اعتبار پاسپورت دومینیکا هر روز ارتقا پیدا کند، کشورهای بیشتری به شهروندان دومینیکا برای سفر بدون ویزا اعتماد کنند و این کشور از نظر اقتصادی نیز رشد قابل توجهی داشته باشد.

هزینه‌های پاسپورت دومینیکا همچنان بسیار مقرون به صرفه است.

با وجود اینکه حداقل هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا تیرماه افزایش دوبرابری خواهد داشت اما هنوز هم، ۲۰۰ هزار دلار، هزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه برای دریافت پاسپورتی معتبر با امکان سفر به بیش از ۱۴۱ کشور جهان بدون درگیری‌های دریافت ویزاست. شما می‌توانید با پاسپورت دومینیکا به همراه خانواده به همه کشورهای حوزه شنگن نظیر اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و آلمان سفر کنید. همین‌طور سفر به سنگاپور، مالزی و هنگ کنگ نیز بدون ویزا خواهد بود. دریافت ویزای ۱۰ ساله تجاری تفریحی آمریکا و ویزایی توریستی کانادا نیز با پاسپورت دومینیکا بسیار ساده‌تر است.

در نهایت، باید بدانید که هزینه‌‌های دریافت اقامت و شهروندی کشورهای دیگر نیز به زودی افزایش خواهد یافت و این موضوع فقط مربوط به دومینیکا نیست.

سخن آخر

در این مطلب، به موضوع افزایش هزینه‌های دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری پرداختیم و دیدیم که چهار کشور حوزه کارائیب با افزایش حداقل هزینه‌های دریافت پاسپورت، در مسیر ارتقای اعتبار پاسپورت خود گام برداشته‌اند. شما می‌توانید در این مسیر دشوار و پر پیچ و خم، از تیم کیانوش محمودی کمک بگیرید. کیانوش محمودی نماینده رسمی دولت دومینیکا است که می‌توانید نام و مشخصاتش را از سایت این کشور استعلام کنید.

شما تا به حال به دریافت پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری فکر کرده‌اید؟ برای این منظور چه کشورهایی را مد نظر دارید؟ برای دریافت پاسپورت یک کشور، بیشتر به هزینه‌های پرداختی اهمیت می‌دهید یا اعتبار آن پاسپورت؟ نظرات و تجربیات خود را با مخاطبان سایت کیانوش محمودی به اشتراک بگذارید و سوالات خود را از متخصصین ما بپرسید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :