به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا افزایش یافت! ژوئن 2024

این اواخر زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری (CIP) دومینیکا به گوش می‌رسید. طبق اخباری که منابع موثق در اختیار کارشناسان ما قرار داده‌اند، این خبر صحت داشته و در تاریخ ۲۸ ژوئن سال ۲۰۲۴ این برنامه دستخوش تغییرات بزرگی شده است. در مطلب امروز می‌خواهیم جزئیات این خبر و همین‌طور تعرفه‌های جدید برنامه اخذ شهروندی دومینیکا را در کنار یکدیگر مرور کنیم.

اعمال اصلاحیه در برنامه اخذ شهروندی دومینیکا

در تاریخ ۲۸ ژوئن سال جاری، دولت دومینیکا دست به اعمال اصلاحیه‌های خاصی در برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری خود زده است. این اصلاحیه بیشتر از هر چیز در بخش «هزینه‌های اصلی کمک بلاعوض» و «هزینه‌های جانبی سرمایه‌گذاری در بخش املاک» اعمال شده است.

این تغییرات از اول ماه جولای اجرا می‌شوند و هدف اصلی از وضع آن‌ها، هم‌راستایی حداکثری با توافق‌نامه میان کشورهای ارائه‌دهنده برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در حوزه کارائیب (Pan-Caribbean CIP) است. لازم به ذکر است که این افزایش قیمت نه‌تنها برای کشور دومینیکا، که در رابطه با دیگر کشورهای حوزه کارائیب (سنت کیتس و نویس، آنتیگوآ و باربودا، سنت لوسیا، گرانادا) نیز اعمال شده است.

نگاهی به هزینه‌های تازه اخذ شهروندی دومینیکا

همان‌طور که گفته شد، تغییرات CIP کشور دومینیکا بیشتر از هر چیز حول محور افزایش قیمت چرخیده است. تغییرات اعمال شده را می‌توان در هر دو روش اخذ شهروندی دومینیکا مشاهده کرد:

هزینه جدید اخذ شهروندی با کمک بلاعوض

بنا بر اصلاحیه‌های تازه، هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا با اهدای کمک بلاعوض به دولت این کشور، به ۲۰۰ هزار دلار آمریکا افزایش پیدا کرده است. همچنین هزینه اخذ پاسپورت این کشور برای سایر اعضای خانواده نیز به شرح زیر است:

  • هزینه اخذ شهروندی با کمک بلاعوض برای خانواده ۴ نفره (متقاضی اصلی همراه با ۳ فرد وابسته): ۲۵۰ هزار دلار
  • هزینه هر فرد اضافی (بیشتر از ۳ نفر وابسته) که زیر ۱۸ سال باشد: ۲۵ هزار دلار
  • هزینه هر فرد اضافی (بیشتر از ۳ نفر وابسته) که بالای ۱۸ سال باشد: ۴۰ هزار دلار

هزینه جدید اخذ شهروندی با سرمایه‌گذاری در بخش املاک

هزینه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در بخش املاک و پروژه‌های تایید شده این کشور، همچنان مانند قبل بوده و روی ۲۲۰ هزار دلار آمریکا باقی مانده است؛ گرچه هزینه‌های جانبی این روش دستخوش تغییر شده‌اند که شرحشان به شکل زیر است:

  • هزینه‌های دولتی برای متقاضی اصلی: ۷۵ هزار دلار
  • هزینه‌های دولتی برای خانواده ۴ نفره (متقاضی اصلی و ۳ نفر وابسته): ۱۰۰ هزار دلار
  • هزینه‌های دولتی برای هر فرد اضافی زیر ۱۸ سال: ۲۵ هزار دلار
  • هزینه‌های دولتی برای هر اضافی بالای ۱۸ سال: ۴۰ هزار دلار

سایر هزینه‌ها اعم از هزینه‌های بررسی پرونده و هزینه‌های مربوط به پردازش پرونده مطابق سابق، دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

کلام آخر

در این مطلب خبر تازه‌ای را از افزایش هزینه‌های اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. چنان که قصد اخذ اقامت و پاسپورت این کشور را دارید، بدون شک باید از هزینه‌های جدید مقرر شده برای آن نیز آگاهی داشته باشید. شما عزیزان می‌توانید جدید‌ترین اخبار موثق را از طریق کارشناسان ما پیگیری کنید. کیانوش محمودی با بیش از ۳۰ سال تجربه به‌عنوان نماینده رسمی دولت دومینیکا، می‌تواند بهترین منبع جهت آگاهی از جزئیات اخذ اقامت و پاسپورت دومینیکا برای شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :