به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

گرین کارت آمریکا چیست ؟ صفر تا صد راه دریافت آن

اخذ گرین کارت آمریکا و اقامت در این کشور بدون شک خواست و آرزوی بسیاری از ما است. چه کسی زندگی در یک کشور جهان اولی، امن و مرفه را دوست ندارد؟ آمریکا تمام این موارد را در کنار هم برای ما فراهم خواهد کرد. سرمایه‌گذاری در آمریکا یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای دریافت گرین کارت و اقامت آمریکا به شمار می‌رود.

با سرمایه‌گذاری حداقل ۸۰۰ هزار دلاری و دریافت ویزای EB-5 می‌توانید گرین کارت آمریکا را هم برای خود و هم برای اعضای خانواده خود دریافت کنید. در مقاله امروز می‌خواهیم جزئیات دریافت این اقامت و قوانین و شرایط آن را در کنار هم مرور کنیم. همچنین هزینه دریافت این ویزا و مدت‌زمان انتظار برای اخذ آن را نیز بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با ویزای EB-5 و سرمایه‌گذاری در آمریکا

از جمله برنامه‌های مهاجرتی که دولت ایالات متحده به متقاضیان ارائه می‌کند، اخذ گرین کارت از طریق سرمایه‌گذاری است. این برنامه با عنوان Immigrant Investor Visa Program شناخته می‌شود و ویزای آن نیز EB-5 نام دارد. این برنامه از سال ۱۹۹۰ میلادی راه‌اندازی شده است و تا به امروز، هزاران متقاضی به کمک آن موفق به اخذ گرین کارت آمریکا شده‌اند.

ویزای EB-5 در ازای سرمایه‌گذاری حداقل ۸۰۰ هزار دلار و ایجاد اشتغال برای حداقل ۱۰ نفر به متقاضی اعطا می‌شود. متقاضی با این سرمایه‌گذاری نه‌تنها می‌تواند گرین کارت آمریکا را برای خود، بلکه می‌تواند برای اعضای خانواه، همسر و فرزندانش نیز دریافت کند. این موضوع یکی از بزرگ‌ترین امتیازهای این برنامه به شمار می‌رود.

برنامه سرمایه‌گذاری و اعطای ویزای EB-5 از سال ۲۰۲۲ مجددا از سر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۷ به همین شکل ادامه داشته باشد. این مدت‌زمان، بهترین فرصت برای آن است که بتوانید با دریافت اقامت آمریکا و گرین کارت، زندگی تازه و آینده‌ای درخشان برای خود و اعضای خانواده خود رقم بزنید.

مزایای اخذ گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری چیست؟

زندگی و کار در آمریکا بدون شک می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما و خانواده شما به همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای اخذ گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری در این کشور و اخذ ویزای EB-5 می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • امکان اخذ اقامت آمریکا و برای همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال
 • امکان برخورداری از امتیاز کار و تحصیل به‌صورت هم‌زمان و کسب درآمد دلاری
 • برخورداری از سیستم آموزشی درجه یک آمریکا و تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها
 • برخورداری از بهترین و مدرن‌ترین سیستم بهداشت و درمان در دنیا
 • امکان گسترش کسب‌وکار خود در سطح بین‌المللی و پیشرفت بدون وقفه
 • عدم نیاز به مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی برای دریافت اقامت
 • عدم نیاز به سابقه کاری و ارائه مدارک حرفه‌ای برای سرمایه‌گذاری
 • امکان بهره‌مندی از حمایت و پشتیبانی سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا
 • شرایط بسیار ساده و عدم نیاز به مدارک غیرقابل‌دسترس برای اخذ ویزا
 • عدم نیاز به حضور دائمی در خاک آمریکا برای اخذ گرین کارت
 • امکان دریافت شهروندی بعد از ۵ سال اقامت قانونی در خاک آمریکا و غیره
سفر به امریکا با گرین کارت

شرایط اولیه برای اخذ گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در آمریکا و سپس اخذ گرین کارت از این طریق، ۲ شرط اصلی دارد که متقاضی ملزم به رعایت آن است. برای دریافت ویزای EB-5 متقاضی باید سرمایه‌گذاری خود را از طریق رجینال سنترها (موسسات اقتصادی وابسته به دولت) پیگیری نماید. این موسسات سرمایه شما را به پروژه‌های موردتایید تزریق می‌کنند.

شروط اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری را می‌توان به شکل زیر شرح داد:

انتخاب روش سرمایه‌گذاری در آمریکا

برای سرمایه‌گذاری و اخذ ویزا، متقاضی دو گزینه پیش روی خود خواهد داشت:

 1. سرمایه‌گذاری به مبلغ ۸۰۰ هزار دلار در مناطقی که نرخ بیکاری در آن‌ها بیشتر است. این روش با عنوان سرمایه‌گذاری غیرمستقیم نیز شناخت شده و توسط رجینال سنترها پیش برده می‌شود.
 2. سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱ میلیون و ۵۰ هزار دلار در سایر مناطق موردتایید دولت آمریکا؛ این روش با عنوان روش سرمایه‌گذاری مستقیم شناخته می‌شود.

ایجاد اشتغال برای شهروندان آمریکایی

دومین شرط برای اخذ گرین کارت با سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال برای حداقل ۱۰ شهروند واجد شرایط آمریکایی است. بسته به پروژه‌ای که انتخاب کرده‌اید، مبلغ سرمایه‌گذاری شما به مدت ۳ تا ۷ سال بلوکه خواهد بود.

هزینه اخذ گرین کارت با سرمایه‌گذاری در آمریکا چقدر است؟

مهم‌ترین چیزی که برای اخذ ویزای EB-5 و سرمایه‌گذاری در آمریکا باید به آن توجه داشته باشید، هزینه‌های آن است. هزینه دریافت این ویزا را می‌توان به دو بخش تقسیم‌بندی کرد؛ بخش اول مبلغ سرمایه‌گذاری و بخش دوم، هزینه‌های دولتی هستند که هر متقاضی ملزم به پرداخت آن‌ها خواهد بود.

هزینه سرمایه‌گذاری در آمریکا

حداقل مبلغ دریافت گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری، ۸۰۰ هزار دلار است. چنانچه قصد داشته باشید در مناطقی سرمایه‌گذاری کنید که نرخ بیکاری بیشتری دارند، همین میزان کافی خواهد بود. برای سایر مناطق، مبلغ سرمایه‌گذاری به ۱ میلیون و ۵۰ هزار دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه‌های دولتی برای سرمایه‌گذاری

علاوه بر اصل مبلغ سرمایه‌گذاری، متقاضی موظف است که هزینه‌های دولتی را نیز پرداخت کند که لیست آن پس از عقد قرارداد با کنکاش در اختیار شما قرار می‌گیرد.

فرایند اخذ گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری چگونه است؟

هرچند که فرایند اخذ گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری چندان پیچیده نیست و مراحل مشخصی دارد، اما بهتر است که برای انجام آن، از کارشناسان خبره کمک بگیرید. ما می‌توانیم در این زمینه خدمات موردنیاز را به شما ارائه کنیم. به‌طورکلی فرایند اخذ ویزای EB-5 را می‌توان به شکل زیر شرح داد:

 • اولین مرحله، عقد قرارداد با وکلای مهاجرتی شرکت ماست. ما در تمام طول مسیر دریافت گرین کارت همراه شما خواهیم بود و مسیر را برای شما هموار خواهیم کرد.
 • پس از آن لازم است مدارکی را که کارشناسان مجموعه برای شما تعیین مي‌کنند، فراهم کنید. این مدارک شامل موارد همچون مدارک هویتی، مدارک پزشکی، مدارک مربوط به تزریق واکسن‌های لازم، مدارک عدم سو پیشینه و غیره می‌شود.
 • در مرحله بعدی، روش سرمایه‌گذاری و پروژه مورد تأیید برای سرمایه‌گذاری انتخاب خواهد شد.
 • سپس فرم‌های I-526E توسط متخصصان ما تکمیل شده و پرونده‌ای برای شما در سازمان USCIS تشکیل خواهد شد.
 • بعد از تأیید فرم‌های اولیه توسط این سازمان، می‌توانید فرم‌های لازم برای دریافت گرین کارت موقت ۲ساله را تکمیل نمایید.
 • حدود ۳ ماه قبل از اتمام اعتبار گرین کارت مشروط (یعنی ۱ سال ۹ ماه بعد از اخذ آن) می‌توانید فرم‌های I-829 را جهت تغییر وضعیت و اخذ گرین کارت دائمی پر نمایید.

اخذ گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری چقدر طول می‌کشد؟

بسته به شرایط هر متقاضی، مدت‌زمان دریافت گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری نیز برای او متفاوت خواهد بود. باتوجه‌به محدودیت‌های خاصی که برای ایرانی‌ها نیز وجود دارد، باید انتظار طولانی‌شدن طول مدت اخذ گرین کارت را داشت.

در این مدت پرونده شما بررسی خواهد شد و در صورت تأیید، گرین کارت مشروط با اعتبار ۲ سال برای شما صادر خواهد شد. بعد از این اعتبار ۲ساله اگر شرایط لازم را داشتید، وکیل شما می‌تواند جهت پرکردن فرم I-829 اقدام کرده و درخواست تغییر وضعیت را برای شما ثبت کند. پس از آن با تایید سازمان USCIS اقامت دائم یا گرین کارت معمولی دریافت می‌کنید.

همچنین متقاضیان می‌توانند بعد از دریافت اقامت دائم آمریکا، برای اخذ شهروندی این کشور نیز اقدام کنند. شرط اصلی برای دریافت شهروندی بعد از سرمایه‌گذاری آن است که متقاضی حداقل ۵ سال را در خاک آمریکا زندگی کرده باشد. علاوه بر این، متقاضی باید به زبان انگلیسی، تاریخ و فرهنگ این کشور نیز تا حد قابل‌قبولی مسلط باشد تا بتواند در آزمون‌های مخصوص شهروندی آمریکا شرکت کند.

اخذ گرین کارت آمریکا با کیانوش محمودی

در این مطلب برای شما از اخذ گرین کارت آمریکا با سرمایه‌گذاری در این کشور و ویزای EB-5 صحبت کردیم. شاید مؤسسات بسیاری را در ایران پیدا کنید که برای اخذ این ویزا خدمات ارائه بدهند؛ اما همکاری با بسیاری از آن‌ها به دلیل عدم اطلاع درست از قوانین و مدارک لازم، تنها به ازدست‌رفتن زمان، انرژی و سرمایه شما منجر خواهد شد.

کارشناسان ما با تجربه و دانش کافی در زمینه اخذ گرین کارت آمریکا، می‌توانند به بهترین شکل راهنمای شما عزیزان باشند. کیانوش محمودی، مدیرعامل شرکت کنکاش با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه امور مهاجرتی، بدون شک مطمئن‌ترین گزینه برای شما خواهد بود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره رایگان، از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :