به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

ویزای توریستی آمریکا؛ کلید سفری بدون دردسر به این کشور

ویزای توریستی امریکا

چه کسی از سفر به آمریکا بدش می‌‌آید؟ خیلی از ما آرزو داریم که حتی اگر شده به‌عنوان یک توریست به این کشور سفر کنیم. البته در این میان خیلی از ما هستیم که عزیزانی در این کشور داریم و چشم‌انتظار دیدار آن‌ها هستیم. کلید حل هر دو مشکل، اخذ ویزای توریستی آمریکا است که ما در جدیدترین خدمات خود آن را برای شما فراهم کرده‌ایم.

ویزای توریستی یا همان ویزای ویزیتوری، یکی از انواع ویزاهای صادره از سوی دولت آمریکا است که به متقاضیان این اجازه را می‌دهد به‌عنوان یک توریست، به‌ مدت ۶ ماه در خاک این کشور حضور داشته باشند. شما عزیزان می‌توانید با خدمات ارائه شده توسط ما، این ویزا را در عرض حدود ۳ ماه دریافت نمایید؛ اما قبل از آن، بد نیست که بیشتر با جزئیات این ویزا و شرایط اخذ آن آشنا شویم.

آشنایی با ویزای توریستی آمریکا

کشور آمریکا یکی از پیچیده‌ترین قوانین مهاجرتی را دارد و صدها نوع ویزای مختلف را برای متقاضیان ورود به این کشور صادر می‌کند. ویزای توریستی یا به بیان تخصصی‌تر ویزای ویزیتوری (Visitor Visa) یکی از متداول‌ترین ویزاهای آمریکایی است که بیشتر از همه برای گردشگران و افرادی صادر می‌شود که می‌خواهند با اعضای خانواده خود در خاک آمریکا دیدار کنند.

ویزای ویزیتوری یا توریستی در زمره ویزاهای دسته‌ B قرار می‌گیرد و خیلی از اوقات نیز با عنوان ویزای نوع B شناخته می‌شود. اعتبار این ویزا محدود بوده و افراد می‌توانند به کمک آن حداکثر تا ۶ ماه یا ۱۸۰ روز در خاک آمریکا حضور داشته باشند. ویزای توریستی نوع B خود دارای ۳ زیرمجموعه دیگر است که در ادامه هر یک را برایتان شرح خواهیم داد:

ویزای توریستی B-1

این ویزای را بیشتر با عنوان ویزای بیزینسی می‌شناسند. اگر بخواهید برای مقاصد کاری کوتاه‌مدت به کشور آمریکا سفر کنید، می‌توانید برای اخذ این ویزا درخواست دهید. با این ویزا می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • در جلسات کاری و گردهمایی‌های بیزینسی شرکت کنید؛
 • در کنفرانس‌ها یا کنوانسیون‌های حرفه‌ای حضور پیدا کنید؛
 • به املاک و دارایی‌های خود در خاک آمریکا رسیدگی کنید؛
 • همچنین قراردادهای کاری و بین‌المللی و غیره امضا کنید.

ویزای توریستی B-2

این ویزا از نوع قبلی رایج‌تر بوده و برای همان مقاصد توریستی که پیش‌تر بیان کردیم صادر می‌شود. با استفاده از ویزای توریستی B-1 شما می‌توانید امور زیر را در خاک آمریکا انجام دهید:

 • به گردش و سفر بپردازید؛
 • تعطیلات خود را در خاک آمریکا بگذرانید؛
 • با دوستان و اعضای خانواده خود دیدار داشته باشید؛
 • برای مقاصد پزشکی و درمانی به این کشور بروید؛
 • در رویدادهای اجتماعی رسمی حضور پیدا کنید؛
 • در فستیوال‌های مختلف شرکت کنید؛
 • در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت تعلیم ببینید.

ویزای توریستی ترکیبی B-1/ B-2

این نوع همان‌طور که از نامش نیز به‌خوبی پیداست، ترکیبی از دو ویزای قبلی به شمار می‌رود. تفاوت بزرگ ویزای B-1/B-2 با قبلی‌ها در آن است که این ویزا، اعتباری ۱۰ساله دارد. این ویزا را با عنوان ویزای مولتی نیز می‌شناسند و شما می‌توانید به کمک آن، در مدت ۱۰ سال و سالانه ۱۸۰ روز در خاک آمریکا به‌عنوان یک توریستی رفت‌و‌آمد داشته باشید.

سفر به کشور امریکا با ویزای توریستی

نگاهی به امور ممنوعه با ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا همان‌طور که از اسمش نیز پیداست، تنها برای توریست‌ها و ویزیتورهایی است که می‌خواهند به‌صورت موقت در خاک این کشور حضور داشته باشند. بدیهی است که با این تفاسیر، باید انتظار محدودیت‌های بسیاری را برای این ویزا داشت. اگر موفق به اخذ این ویزا شدید، باید بدانید که نمی‌توانید امور زیر را با آن در خاک آمریکا انجام دهید:

 • تحصیل در دانشگاه‌ها با ویزای توریستی ممنوع است؛
 • کاریابی و اشتغال با ویزای توریستی ممنوع است؛
 • برگزاری کنسرت و همایش و کسب درآمد از این طریق ممنوع است؛
 • ورود به‌عنوان اعضای پرواز یا خدمه کشتی با این ویزا ممنوع است؛
 • فعالیت به‌عنوان خبرنگار بین‌المللی با ویزای توریستی ممنوع است؛
 • اقامت دائم در خاک ایالات متحده نیز با این ویزا ممنوع است. ویزای توریستی امریکا به معنای داشتن اقامت امریکا نیست.

مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، اعتبار ویزای توریستی آمریکا ۶ماهه است؛ به‌عبارت‌دیگر شما می‌توانید با این ویزای به مدت ۱۸۰ روز در خاک آمریکا اقامت داشته باشید؛ همچنین ویزای مولتی (B-1/B-2) نیز ۱۰ سال اعتبار دارد. ویزای توریستی آمریکا قابلیت تمدید نیز دارد.

برای تمدید اعتبار باید قبل از تاریخ اتمام آن اقدام نمایید. همچنین باید تمدید اعتبار را به‌موقع انجام دهید، زیرا حضور بدون ویزا در خاک آمریکا غیرقانونی قلمداد شده و می‌تواند تبعات سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد. تمدید اعتبار ویزای توریستی آمریکا به ۲ صورت زیر انجام می‌شود:

 • تمدید انقضای ویزا (Extending Stay) که در آن تاریخ اعتبار ویزا افزایش پیدا می‌کند؛
 • تغییر وضعیت ویزا (Change of Status) که در آن نوع ویزای شما به دیگر انواع ویزای آمریکا تغییر پیدا می‌کند.

آشنایی با مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا

هرچند که دریافت ویزای توریستی آمریکا به‌صورت کلی مراحل مشخصی دارد، اما ممکن است برای هر متقاضی، این مراحل متفاوت از دیگری باشد. به‌خصوص برای متقاضیان ایرانی باید انتظار مراحل متفاوتی از سایر ملیت‌ها داشت. ۲ مرحله اصلی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا به شرح زیر است:

مرحله اول؛ ثبت درخواست آنلاین

در این مرحله متقاضی باید به وب‌سایت رسمی دولت آمریکا مراجعه کرده و فرم‌های مربوط با عنوان فرم DS-160 را پر کند. بعد از آن باید درخواست دریافت ویزا به‌صورت اینترنتی ثبت شود و فرم‌ها نیز به‌صورت فیزیکی پرینت گرفته شود. همچنین متقاضی باید عکس و دیگر مدارک لازم را نیز روی وب‌سایت بارگذاری نماید. شما می‌توانید به کمک کارشناسان ما این مرحله را به طور دقیق و بدون خطا انجام دهید.

مرحله دوم؛ تعیین وقت برای مصاحبه حضوری

دریافت ویزای توریستی آمریکا، ملزم به شرکت در مصاحبه حضوری نیز هست. بعد از پایان مراحل قبلی، لازم است که تاریخی را برای این مصاحبه نیز تعیین کنید. تمامی متقاضیان ۱۴ تا ۷۹ ساله، باید در این مصاحبه شرکت کنند. (زیر ۱۴ سال و بالای ۷۹ سال معاف هستند.) لازم است این نکته را بدانید که امکان برگزاری جلسات این مصاحبه در ایران وجود ندارد و برای شرکت در آن‌ها باید به کشورهای اطراف سفر کنید. کارشناسان ما می‌توانند در این زمینه نیز خدماتی درخور به شما ارائه دهند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی آمریکا

دریافت ویزای توریستی یا ویزیتوری آمریکا، به مدارک و شرایط به‌خصوصی نیز نیاز دارد. از جمله مدارکی که لازم است برای دریافت این ویزا حاضر کنید، می‌توانیم به جمله موارد زیر اشاره کنیم:

 • پاسپورت با اعتبار کافی (حداقل ۶ ماه)؛
 • فرم DS-160 که تکمیل و پرینت شده باشد؛
 • عکس مخصوص (دارای شرایط ذکر شده در وب‌سایت دولتی)؛
 • فیش مالی مربوط به پرداخت اپلیکیشن فی؛
 • گواهی تمکن مالی برای طول مدت سفر؛
 • گواهی مربوط به اثبات هدف از ورود به خاک آمریکا؛
 • گواهی مربوط به اثبات خروج از خاک آمریکا در مدت مشخص.

نگاهی به هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا

بنا بر آن چه که در وب‌سایت دولتی آمریکا اعلام شده است، هزینه اخذ ویزای توریستی یا همان ویزای ویزیتوری از نوع B-1 یا B-2 برابر با ۱۸۵ دلار است. علاوه بر اپلیکیشن فی، لازم است که هزینه‌های جانبی دولتی را نیز در نظر گرفت. همچنین متقاضیان ایرانی باید هزینه‌های دیگری از جمله هزینه سفر به کشورهای اطراف برای شرکت در مصاحبه حضوری را نیز محاسبه کرده و آمادگی لازم را برای آن داشته باشند.

مدت‌زمان دریافت ویزای توریستی آمریکا

دریافت ویزای توریستی آمریکا پروسه‌ای طولانی دارد و مدت‌ زیادی به طول خواهد انجامید؛ به‌خصوص برای ما ایرانی‌ها ممکن است این مدت‌زمان از بسیاری متقاضیان دیگر نیز بیشتر باشد. خبر خوش آنجاست که شما می‌توانید با کمک مجموعه ما، زمان انتظار برای اخذ ویزای توریستی آمریکا را تا بیشترین میزان ممکن کاهش دهید.

ما در تمامی مراحل دریافت ویزای توریستی آمریکا در کنار شما خواهیم بود و کمک خواهیم کرد که این ویزا در عرض حدود ۳ ماه، یعنی سریع‌تر از هر جای دیگر دریافت نمایید. در مواقع عادی اخذ این ویزا ممکن است چندین ما به طول بینجامد، اما با کنکاش شما قادر خواهید بود تا در عرض حدود ۳ ماه، صاحب ویزای توریستی آمریکا شوید.

فراتر از این امتیاز، شما می‌توانید با استفاده از خدمات مجموعه، پاسپورت دومینیکا را نیز اخذ کرده و به لطف قدرت این پاسپورت، ویزای مولتی B-1/B-2 را نیز به‌راحتی دریافت نمایید. چنان که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، ویزای مولتی ۱۰ سال اعتبار دارد و شما می‌توانید در طول مدت‌زمان اعتبار این ویزا، سالانه ۶ ماه در خاک آمریکا باشید.

پاسپورت دومینیکا و ویزای مولتی آمریکا

ویزای مولتی آمریکا یکی از پرطرف‌دارترین ویزاهای آمریکا به‌حساب می‌آید و خیلی از افراد به دنبال آن هستند. اعتبار ۱۰ساله این ویزا چیزی است که آن را تا به این اندازه محبوب کرده است. دریافت این ویزا با پاسپورت ایرانی تقریباً غیرممکن است، اما راه‌حلی که ما برای شما در نظر گرفته‌ایم، دریافت پاسپورت دومینیکا در ابتدا و سپس ثبت درخواست برای اخذ ویزای مولتی آمریکا است. با پاسپورت دومینیکا می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزای مولتی ۱۰ساله چندبرابر کنید.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا، شما می‌توانید یکی از ۲ روش زیر را انتخاب کنید:

 • اهدای کمک بلاعوض ۱۰۰ هزار دلاری به دولت دومینیکا
 • خرید ملکی به ارزش ۲۲۰ هزار دلار از بین پروژه‌های تایید شده دولتی (که البته این روش می‌تواند در آینده برای شما سودآوری نیز به همراه داشته باشد.)

دریافت ویزای توریستی آمریکا با کیانوش محمودی

شما می‌توانید با کیانوش محمودی، شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی آمریکا افزایش دهید. شرکت‌های بسیاری در ایران وجود دارند که ادعا می‌کنند می‌توانید ویزای توریستی آمریکا را در کمترین زمان ممکن برای شما دریافت کنند؛ اما حقیقت آن است که خیلی از آن‌ها حتی اطلاعات درستی درباره قوانین ندارند!

مجموعه ما نه‌تنها به‌صورت دقیق و کامل از قوانین مهاجرتی مربوط به ویزای توریستی آمریکا آگاه است، بلکه می‌تواند شما را برای شرکت در جلسات مصاحبه حضوری نیز آماده کند. کارشناسان ما دانش جامعی درباره تمامی مدارک لازم دارند و همه این موارد در کنار هم، می‌تواند شانس شما را برای دریافت این ویزا بیشتر کند.

کیانوش محمودی، مدیرعامل شرکت کنکاش، با بیش از ۳۰ سال تجربه، بدون شک می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما عزیزان باشد. با کنکاش شما می‌توانید ویزای توریستی آمریکا را در عرض حدود ۳ ماه اخذ کنید و با خیالی راحت به این کشور سفر کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همین‌طور مشاوره رایگان، با کارشناسان ما در تماس باشید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :