به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

آشنایی با ویزای توریستی انگلستان و شرایط اخذ آن

ویزای توریستی انگلیس

انگلستان یکی از برترین کشورهای اروپایی است و جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد؛ از کاخ‌ها و کلیساهای تاریخی آن گرفته، تا خیابان‌های همیشه بیدار این شهر، از طبیعت بکر آن گرفته تا سواحل بی‌نظیرش، بدون شک هر کسی را به این فکر می‌اندازد که روزی به انگلستان سفر کند. برای این کار نیز تنها یک راه وجود دارد؛ ویزای توریستی انگلستان!

با ویزای توریستی انگلستان، شما می‌توانید به مدت ۶ ماه در خاک این کشور حضور داشته باشید و به‌عنوان یک گردشگر، سرتاسر این جزیره بزرگ را بگردید. همچنین می‌توانید با اعضای خانواده و عزیزانتان که در این کشور هستند نیز دیدار داشته باشید. در این مطلب تمام اطلاعات لازم درباره ویزای توریستی انگلستان و نحوه اخذ آن را شرح خواهیم داد.

ویزای توریستی انگلستان چیست؟

از جمله ویزاهای رایجی که دولت انگلستان برای متقاضیان ورود به این کشور صادر می‌کند، ویزای توریستی یا ویزای ویزیتوری (UK Standard Visitor Visa) است. اعتبار این ویزا ۶ ماه است و از مهم‌ترین مقاصدی که برای اخذ این ویزا وجود دارد، می‌توان به بازدید از انگلستان به‌عنوان توریست یا دیدار با اعضای خانواده اشاره کرد.

البته با این ویزا می‌توان امور دیگری را نیز در خاک این کشور به انجام رساند:

 • رسیدگی به امور کاری، مانند امضای قرارداد، شرکت در کنفرانس‌ها؛
 • سفر به کشور ثالث و انتظار در فرودگاه‌های انگلستان؛
 • شرکت در آزمون‌های بین‌المللی که در انگلستان برگزار می‌شود؛
 • شرکت در دوره‌های آموزشی یا مطالعاتی کوتاه‌مدت؛
 • همکاری با خیریه‌های رسمی و مورد تأیید دولت؛
 • مقاصد درمانی، پزشکی و غیره.

انواع ویزای توریستی انگلستان کدام است؟

ویزای توریستی انگلستان دارای زیرمجموعه‌های مختلفی است که هر کدام برای مقاصد خاصی صادر می‌شوند. بسته به هدفی که از ورود به خاک این کشور دارید، باید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید و به مراجع مربوطه اعلام نمایید:

ویزای توریستی دیدار با اعضای خانواده

اولین و متداول‌ترین نوع ویزای توریستی انگلستان است که به‌عنوان ویزای ویزیتوری استاندارد نیز شناخته می‌شود. با این ویزا می‌توانید برای گردشگری در انگلستان یا دیدار با اعضای خانواده خود به این کشور سفر کنید. اعتبار این ویزا ۶ ماه بوده و برای هر فرد از اعضای خانواده باید به‌صورت جداگانه اخذ شود.

سفر به انگلیس با ویزای توریستی

ویزای توریستی بیزینسی

اگر قصد دارید که برای مقاصد بیزینسی وارد خاک انگلستان شوید، می‌توانید از این ویزا استفاده کنید. با این ویزا می‌توانید برای شرکت در کنفرانس‌های کاری یا امضای قرارداد با شرکت‌های تجاری به انگلستان سفر کنید. اعتبار این ویزا ۶ ماه است و با ویزای کاری انگلستان فرق دارد؛ به همین دلیل بهتر است در این باره از قبل با کارشناسان ما مشورت کنید.

ویزای توریستی مطالعاتی

برای شرکت‌ در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، مانند ورکشاپ‌های آکادمیک یا دوره‌هایی مانند آشپزی و آرایشگری، می‌توانید از این ویزا استفاده کنید. اعتبار این ویزا نیز ۶ ماه است و همچنین لازم به ذکر است که این ویزا با ویزای تحصیلی انگلستان متفاوت است؛ این ویزا حق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را برای شما به همراه نخواهد داشت.

ویزای توریستی افراد زیر ۱۸ سال

افرادی که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند و می‌خواهند برای اموری مانند شرکت در دوره‌های مطالعاتی، دیدار با اعضای خانواده یا اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور به آن سفر کنند، می‌بایست از ویزای توریستی مخصوص افراد زیر ۱۸ سال استفاده کنند. این ویزا نیز ۶ ماه اعتبار دارد، برای اخذ آن به ارائه مدارک تمکن مالی نیاز است و هم خود فرد و هم والدین او می‌توانند برای اخذ آن درخواست بدهند.

ویزای توریستی ترانزیت

چنانچه برای سفر به کشور ثالث مجبور به توقف در خاک انگلستان شده باشید، باید از ویزای توریستی ترانزیت استفاده کنید. اعتبار این ویزا ۴۸ ساعت است و حداقل از ۲ روز قبل نیز باید برای اخذ آن درخواست خود را ثبت کرده باشید.

ویزای توریستی بلندمدت

در نهایت، می‌توان به ویزای توریستی بلندمدت انگلستان نیز اشاره کرد. اگر به هر دلیلی مجبور هستید که به طور مکرر به خاک این کشور رفت‌و‌آمد داشته باشید، می‌توانید از ویزاهای مخصوص بلندمدت استفاده کنید. این ویزا خود دارای زیرمجموعه‌های دیگری است و به‌صورت ۲ساله، ۵ساله و ۱۰ساله به متقاضیان ارائه می‌شود. در زمان اعتبار هر یک از ویزاها، شما می‌توانید به مدت ۶ ماه در انگلستان حضور داشته باشید.

اخذ ویزای توریستی انگلستان چه شرایطی دارد؟

اخذ ویزای توریستی انگلستان شرایط خاصی دارد که قبل از اقدام برای تشکیل پرونده، لازم است به آن‌ها توجه داشته باشید. دقت کنید که شرایط مربوط به اخذ ویزای توریستی انگلستان، مربوط به افرادی است که خارج است از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنند و افراد ساکن این منطقه، شرایطی جداگانه دارند.

از جمله مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای توریستی انگلستان می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار کافی؛
 • اثبات خروج از انگلستان بعد از اتمام مدت اعتبار ویزا؛
 • اثبات این موضوع که سفر شما تنها یک‌بار است و قصد اقامت یا سفرهای مکرر به انگلستان ندارید؛
 • اثبات و ارائه مدارک تمکن مالی برای مدت‌زمان حضور در انگلستان؛
 • اثبات و ارائه مدارک تمکن مالی برای بازگشت به کشور مبدأ.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلستان چیست؟

علاوه بر برآورده‌کردن شروط لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلستان، لازم است که مدارکی را نیز برای تشکیل پرونده و دریافت ویزا به مراجع مربوطه ارائه دهید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که در ابتدای کار باید در اختیار مراجع ذی‌ربط قرار دهید، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم؛ لازم به ذکر است که شما می‌توانید اطلاعات کامل مربوط به مدارک لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

 • مدارک شناسایی معتبر، مانند پاسپورت یا شناسنامه
 • مدارک بانکی مربوط به اثبات تمکن مالی

هزینه اخذ ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟

هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای توریستی انگلستان را می‌توان به دو بخش تقسیم‌بندی کرد. بخش اول مربوط به هزینه اصلی دریافت ویزا یا همان اپلیکیشن فی است که می‌توانید جزئیات آن را در جدول زیر مشاهده کنید. بخش دوم مربوط به هزینه‌های اداری و دولتی است که هر متقاضی باید به‌صورت جداگانه آن‌ها را پرداخت کند. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه نیز توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نوع ویزامدت اعتبارهزینه
ویزای توریستی ترانزیت۴۸ ساعت۶۴ پوند
ویزای توریستی استاندارد۶ ماه۱۱۵ پوند
ویزای توریستی پزشکیحداکثر ۱۱ ماه۲۰۰ پوند
ویزای توریستی مطالعاتیحداکثر ۱۲ ماه۲۰۰ پوند
ویزای توریستی بلند‌مدت (۲ساله)حداکثر ۶ ماه در هر بار سفر۴۰۰ پوند
ویزای توریستی بلندمدت (۵ساله)حداکثر ۶ ماه در هر بار سفر۷۷۱ پوند
ویزای توریستی بلندمدت (۱۰ساله)حداکثر ۶ ماه در هر بار سفر۹۶۳ پوند

اعتبار ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم، اعتبار ویزای توریستی انگلستان در مواقع عادی ۶ ماه یا ۱۸۰ روز است. این ویزا در شرایط خاص قابل تمدید نیز هست و درصورت نیاز می‌توان اعتبار آن را افزایش داد. همچنین در ویزای توریستی بلندمدت نیز در طول زمان اعتبار ویزا، متقاضی می‌تواند سالانه ۶ ماه را در خاک انگلستان حضور داشته باشد.

از جمله مهم‌ترین شرایط تمدید ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درصورتی‌که خدمات درمانی شما بیشتر از ۶ ماه طول بکشد؛
 • درصورتی‌که دوره آموزشی مدنظر شما بیشتر از ۶ ماه طول بکشد؛
 • درصورتی‌که نیاز به شرکت مجدد در آزمون‌هایی مانند PLAB داشته باشید؛
 • پرداخت هزینه تمدید ویزا به ارزش ۱۰۰۰ پوند؛
 • ارائه مدارک لازم که توسط مراجع اعلام می‌شود؛
 • و همچنین اقدام برای تمدید قبل از اتمام اعتبار اولیه.

اخذ ویزای توریستی انگلستان چقدر طول می‌کشد؟

موضوع مهم‌تری که در اینجا باید به آن توجه داشته باشید، مدت‌زمان انتظار برای دریافت این ویزا است. ازآنجایی‌که برای ما ایرانی‌ها محدودیت‌های بین‌المللی زیادی وجود دارد، انتظار برای دریافت این ویزا اندکی طولانی خواهد شد. خبر خوش اینجاست که کارشناسان مجموعه ما می‌توانند مدت انتظار برای دریافت ویزای توریستی انگلستان را برای شما به حدود ۳ ماه کاهش دهند!

همچنین بد نیست این نکته را نیز بدانید که اگر بخواهید با پاسپورت دومینیکا برای دریافت ویزای توریستی انگلستان اقدام کنید، نه‌تنها مدت‌زمان انتظار برای شما کمتر خواهد بود، بلکه شانس پذیرش درخواست شما نیز بیشتر از سایرین خواهد شد.

ویزای توریستی انگلستان و پاسپورت دومینیکا

از اصلی‌ترین خدمات کنکاش به مشتریان، اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا است؛ چنان که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم، با پاسپورت دومینیکا می‌تواند فرایند اخذ ویزای توریستی انگلستان را با سهولت بسیار بیشتری طی کرد. احتمال ریجکت‌شدن درخواست اخذ ویزای شما با پاسپورت دومینیکا، به حداقل خواهد رسید.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا با کارشناسان مجموعه ما، شما می‌توانید یکی از دو روش زیر را انتخاب کنید:

 • اهدای کمک بلاعوض به دولت دومینیکا به ارزش ۱۰۰ هزار دلار آمریکا؛
 • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأییدشده بخش املاک به ارزش ۲۲۰ هزار دلار؛ که البته این روش در آینده‌ نزدیک برای شما سودآوری و بازگشت سرمایه نیز به همراه خواهد داشت.

اخذ ویزای توریستی انگلستان با کیانوش محمودی

در این مطلب مجموعه مهاجرتی کیانوش محمودی ، برای شما از ویزای توریستی انگلستان و نحوه اخذ آن صحبت کردیم؛ همچنین با مهم‌ترین شرایط اخذ این ویزا نیز آشنا شدیم. شرکت‌های بسیاری در زمینه اخذ ویزای توریستی انگلستان فعالیت دارند، اما همکاری با بسیاری از این شرکت‌ها به دلیل عدم اطلاع درست از قوانین و مدارک لازم، تنها منجر به ازدست‌رفتن سرمایه شما خواهد شد.

در مقابل، کارشناسان ما نه‌تنها اطلاعات دقیقی درباره قوانین و مدارک لازم دارند، بلکه حتی می‌توانند شما را برای شرکت در جلسات مصاحبه سفارت نیز آماده کنند. همچنین با مجموعه ما، شما می‌توانید این ویزا را تنها در حدود ۳ ماه دریافت کنید! کیانوش محمودی، مدیرعامل تیم کنکاش با بیشتر از ۳۰ سال تجربه، بدون شک می‌تواند مرجع مناسبی برای شما متقاضیان گرامی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همین‌طور دریافت مشاوره رایگان، تنها کافی است که از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :