به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

دومینیکا روی نقشه/ با همسایگان دومینیکا بیشتر آشنا شوید

دومینیکا روی نقشه

این روزها، به دلیل برنامه عالی اعطای شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، این کشور، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. شاید برای هر کسی که به سرمایه‌گذاری در دومینیکا فکر می‌کند جالب باشد که دومینیکا با کدام کشورها همسایه است. با این مطلب از سایت کیانوش محمودی، نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران، همراه باشید تا ابتدا کشور دومینیکا را به اختصار به شما معرفی کنیم و سپس درباره همسایگانش بیشتر بدانیم:

معرفی کشور دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای استوایی و زیبا در دریای کارائیب با مساحتی حدود ۷۵۱ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۷۲ هزار نفر است. این جزیره دارای طبیعت بکر و مناظر طبیعی فوق‌العاده‌ای شامل جنگل‌های استوایی، رودخانه‌ها، کوهستان‌ها، چشمه‌های آب گرم و ساحل‌های زیبا است. حیوانات و جانوران عجیب و خارق‌العاده، که مختص این جزیره هستند نیز، از دیگر شگفتی‌های دومینیکا محسوب می‌شود.

کشور دومینیکا توسط کریستف کلمب کشف شد و سال‌ها مستعمره اروپایی‌ها بود، تا اینکه در سال ۱۹۷۸، استقلال خود را از بریتانیا اعلام کرد. این کشور اکنون یک جمهوری دموکراتیک دارای قوانین و مقررات مستقل است و از آزادی و استقلال بهره‌ می‌برد. به عنوان یک کشور کوچک، دومینیکا دارای جامعه‌ای آزاد و صمیمی است که از تنوع فرهنگی و زبانی خوبی بهره می‌برد.

اقتصاد دومینیکا طی سال‌های گذشته به خوبی پیشرفت کرده است و روز به روز توسعه بیشتری پیدا می‌کند. با برنامه اعطای پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری، دولت دومینیکا توانسته سرمایه بین‌المللی قابل‌توجهی را برای توسعه طرح‌های عمرانی و زیرساخت‌های عمومی این کشور به‌دست آورد.

موقعیت کشور دومینیکا روی نقشه جهان

موقعیت دومینیکا روی نقشه جهان

برای مشاهده موقعیت کشور دومینیکا روی نقشه روی لینک زیر کلیک کنید:

با همسایگان دومینیکا بیشتر آشنا شوید

دومینیکا در منطقه کارائیب واقع شده است. این جزیره از شمال به سنت کیتس و نویس، از جنوب به سنت لوسیا و از شرق به گرانادا منتهی می‌شود. به علاوه، از غرب توسط دریای کارائیب احاطه شده است.

دریای کارائیب یکی از زیباترین و معروف‌ترین مناطق در جهان است که در قلب آنتیل کوچک قرار دارد. این منطقه شامل یک گروه از جزایر زیبا و استوایی است که از طرف شمالی توسط خلیج مکزیک، از طرف شرقی توسط اقیانوس اطلس و از طرف جنوبی توسط دریای کارائیب احاطه شده است. این منطقه دارای مناظر طبیعی فوق‌العاده، سواحلی با آب‌های فیروزه‌ای‌کریستالی و حیات دریایی بی‌نظیر است. جزایر مختلفی همچون جامائیکا، کوبا، هائیتی، باربادوس و ترینیداد و توباگو در این منطقه قرار دارند و گردشگران از سراسر جهان به دلایل زیبایی‌های طبیعی و فرهنگی به این منطقه سفر می‌کنند.

کشورهای همسایه با دومینیکا در یک نگاه

دومینیکا روی نقشه جهان

دومینیکا جزیره است و با هیچ کشوری مرز زمینی ندارد اما در اطراف دومینیکا و در آب‌های کارائیب، کشورهای متعددی وجود دارد. این کشورها از لحاظ جمعیت، مساحت، حکومت و طبیعت متنوع هستند. به طور خلاصه می‌توان همسایگان دومینیکا را به شرح زیر معرفی کرد:

آنتیگوا و باربودا

آنتیگوا و باربودا در شمال دومینیکا، دارای جمعیت حدود ۱۰۰ هزار نفر و مساحتی حدود ۴۴۲ کیلومتر مربع است. این کشور دولتی پارلمانی دارد و  اقتصاد آن بر پایه کشاورزی، صنایع مرتبط با دریا و خدمات مرتبط با گردشگری استوار است. این کشور دارای طبیعت زیبا و سواحل مناسب تفریحات آبی است.

سنت کیتس و نویس

این کشور شامل ۲ جزیره سنت کیتس و نویس است که در شمال دومینیکا قرار دارند. سنت کیتس و نویس دارای جمعیت حدود ۵۵ هزار نفر و مساحتی حدود ۲۶۱ کیلومتر مربع دارد. حکومت آن نیز یک دولت پارلمانی است و اقتصاد آن بر پایه صنایع مرتبط با دریایی، گردشگری و کشاورزی استوار است. طبیعتی بکر و سواحلی زیبا به علاوه تاریخ غنی، این کشور را به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل می‌کند.

گوادلوپ

این منطقه فرانسوی در شمال دومینیکا، دارای جمعیت حدود ۴۰۰ هزار نفر و مساحتی حدود ۱۶۲۸ کیلومتر مربع است. در واقع گودالوپ هنوز مستعمره فرانسه است و به عنوان بخشی از کشور فرانسه مدیریت می‌شود. این کشور دارای طبیعت استوایی زیبا و جاذبه‌های گردشگری متنوع و سواحلی است که می‌توانید دلفین‌های آزاد را در آن به راحتی تماشای کنید.

مونتسرات

این جزیره در جنوب دومینیکا، دارای جمعیت حدود ۵ هزار نفر و مساحتی حدود ۱۰۲ کیلومتر مربع دارد. حکومت مونتسرات  پارلمانی است و اقتصاد آن بر پایه گردشگری، کشاورزی و صنایع دریایی استوار است. مونتسرات دارای طبیعتی زیبا و کوه‌های آتشفشانی فعال است. قله جبل سرات در مونتسرات در سال ۱۹۹۵ فوران کرد و تاثیر جدی بر زندگی همه مردم این کشور گذاشت.

سنت لوسیا

این کشور که در شمال دومینیکا قرار دارد، دارای جمعیت حدود ۱۸۰ هزار نفر و مساحتی حدود ۶۱۷ کیلومتر مربع است. سنت لوسیا نیز حکومتی پارلمانی دارد و محیط طبیعی جذاب، سواحل دیدنی و تفریحات ساحلی از جاذبه‌های این کشور محسوب می‌شود. وجود ۲ کوه نوسرات و پیتون، که بسیار زیبا و منحصر به‌فرد هستند، سنت لوسیا را در میان جزایر کارائیب شاخص می‌کند.

مارتینیک

مارتینیک در شمال دومینیکا، دارای جمعیت حدود ۴۰۰ هزار نفر و مساحتی حدود ۱۱۲۸ کیلومتر مربع است. مارتینیک نیز هنوز تحت استعمار فرانسه است و توسط دولت فرانسه اداره می‌شود. این کشور دارای طبیعت استوایی زیبا و جاذبه‌های گردشگری متنوعی است. سواحلی که در آن می‌توانید دلفین‌های آزاد را تماشا کنید، فرهنگ غنی و غذاهای محلی خوشمزه، مارتینیک را به جزیره‌ای خاص در میان همسایگان دومینیکا تبدیل کرده است.

جزایر ویندوارد

این مجموعه جزایر کوچک در شمال غربی دومینیکا، دارای جمعیت حدود ۲۰۰ هزار نفر و مساحتی حدود ۱۹۳ کیلومتر مربع است. این مجمع‌الجزایر به صورت پارلمانی اداره می‌شود و با مناظر شگفت‌انگیزی از دریای کارائیب و طبیعت تماشایی، گردشگران را به خود جذب می‌کند. غارهای دیدنی، ورزش‌های آبی هیجان‌انگیز و رستوران‌های لوکس، از ویژگی‌های دیگر جزایر وینوارد است. مجموعه جزایر ویندوارد، مکانی رویایی برای بسیاری از مراسم‌های عروسی لاکچری زوج‌های ثروتمند نیز هست.

باربادوس

باربادوس، در شرق دومینیکا، دارای جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفر و مساحتی حدود ۴۳۰ کیلومتر مربع است. حکومت باربادوس پارلمانی است و اقتصادی پویا دارد. باربادوس از آن دست جزایر کارائیب است که می‌توانید در سواحلش، دلفین‌های شاد را در هنگام بازی ببینید. فرهنگ محلی غنی و پویا، تفریحات آبی مهیج و سواحل شنی سفید، باربادوس را به مقصدی رویایی برای گردشگران تبدیل کرده است.

ونزوئلا

این کشور در جنوب دومینیکا، دارای جمعیت حدود ۲۸ میلیون نفر و مساحتی حدود ۹۱۶۴۴۵ کیلومتر مربع است. در واقع، ونزوئلا در آن سوی دریای کارائیب، در لبه قاره آمریکای جنوبی قرار دارد. حکومت آن جمهوری فدرال است و دارای طبیعت زیبا، مناظر کوهستانی و جنگل‌های استوایی است. ونزوئلا دارای فرهنگ و تاریخ بسیار غنی است. این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که گردشگران را به خود جذب می‌کند، از جمله پارک ملی کانیما و شهرهای تاریخی کاراکاس و مراکایبو که هر کدام به عنوان جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و فرهنگی ونزوئلا شناخته می‌شوند. رقص معروف سالسا و مرینگه مربوط به ونزوئلاست و همین هم یکی از نشانه‌های فرهنگ جذاب و پرشور این کشور است.

همسایگان دومینیکا و اتحادیه کاریکام

همسایگان دومینیکا شامل کشورهای آنتیگوا و باربودا، سنت کیتس و نویس، و مونتسرات است، همگی عضو سازمان کارائیبی کاریکام هستند. CARICOM یک اتحادیه اقتصادی و تجاری بین کشورهای کارائیبی است که هدف اصلی آن تقویت همکاری‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی میان کشورهای منطقه است. شما با دریافت پاسپورت دومینیکا، می‌توانید در تمام کشورهای عضو کاریکام، زندگی و تجارت کنید.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

کشور دومینیکا، مرز خاکی با کشورهای دیگر ندارد، اما با کشورهای زیادی در حوزه کارائیب همسایه‌ است. کشورهایی که همه بسیار زیبا هستند و سالیانه هزاران نفر برای گردشگری و لذت بردن از اوقات خود به آنها مراجعه می‌کنند. دیدیم که با پاسپورت دومینیکا، می‌توانیم به همه کشورهای همسایه دومینیکا بدون ویزا سفر کنیم و در هر کدام که خواستیم به تجارت و زندگی بپردازیم.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری بسیار ساده است. فقط با پرداخت هزینه‌ای معادل یک آپارتمان متوسط در تهران، می‌توانید در یکی از پروژه‌های عمرانی این کشور، نظیر پروژه بزرگ هتل هیلتون دومینیکا، سهام بخرید. در این صورت، در عرض چند ماه می‌توانید برای خود و خانواده‌تان پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید. دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری به هیچ شرط اقامتی و مدیریتی احتیاج ندارد و نیازی به دانش زبان هم نیست.

با دریافت پاسپورت دومینیکا، علاوه بر اینکه می‌توانید در تمام کشورهای همسایه دومینیکا عضو کاریکام زندگی کنید، می‌توانید به بیش از ۱۴۱ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید؛ کشورهای مثل حوزه شنگن، سنگاپور و استرالیا. به علاوه در عرض ۵ روز ویزای کانادا را دریافت کنید و بسیار سریع ویزای تفریحی تجاری ۱۰ ساله آمریکا را بگیرید.

سخن آخر

در این مطلب به معرفی همسایگان دومینیکا پرداختیم. دیدیم که دومینیکا همسایگان جزیره‌ای بسیاری دارد که هر یک از نظر زیبایی و جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر است. سپس به طریقه دریافت پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری پرداختیم. می‌توانید هر سوالی دارید با تیم کیانوش محمودی، نماینده رسمی دولت دومینیکا در میان بگذارید. همین طور برای خرید سهام هتل هیلتون دومینیکا، می‌توانید به نماینده رسمی فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا، کیانوش محمودی مراجعه کنید. کیانوش محمودی و تیم کنکاش، با بیش از سی سال تجربه در زمینه اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری، می‌توانند بهترین رفیق راه شما برای بهترین انتخاب در این زمینه باشد.

شما همسایگان دومینیکا را می‌شناختید؟ چقدر درباره کشورهای حوزه کارائیب اطلاعات داشتید؟ نظرات و تجربیات خود را با مخاطبان سایت کیانوش محمودی به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :