به وبسایت کیانوش محمودی خوش آمدید

26805008 (021)

آدرس

تهران، ولنجک، نبش خ چهاردهم، برج وفا

نگاهی به ۹ تصور اشتباه درباره پاسپورت دوم

نگاهی به ۹ تصور اشتباه درباره پاسپورت دوم

امروزه اخذ پاسپورت دوم دیگر دشوار و دور از ذهن نیست. تعداد کشورهایی که شهروندی و پاسپورت خود را در ازای سرمایه‌گذاری در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند، روز‌به‌روز در حال افزایش است. دومینیکا یکی از همین کشورها است و اخذ پاسپورت این کشور می‌تواند مزایایی همچون آزادی سفر، امکان زندگی در کشوری امن، برخورداری از حقوق شهروندی و تجارت در فضایی آزاد را برای شما فراهم کند.

تمامی این موارد در کنار یکدیگر، اخذ پاسپورت دوم را به تصمیمی سودآور و هوشمندانه تبدیل کرده‌اند. متاسفانه بسیاری از افراد درباره اخذ پاسپورت دوم اطلاعات کاملی ندارند و دانش آن‌ها در این زمینه محدود است؛ همین باعث شده است که درباره این موضوع، تصورات اشتباهی داشته باشند. در این مقاله از وب‌سایت کیانوش محمودی، نگاهی به مهم‌ترین تصورات اشتباه درباره پاسپورت دوم خواهیم داشت.

برای اخذ پاسپورت دوم باید در کشور مقصد زندگی کنید

یکی از تصورات اشتباهی که درباره اخذ پاسپورت دوم وجود دارد همین است. خیلی از افراد این‌طور فکر می‌کنند که برای اخذ پاسپورت دوم یک کشور، باید مدتی طولانی در آن کشور زندگی کرده و در خاک آن کشور، حضور فیزیکی داشته باشند. همین‌طور افراد ممکن است این‌طور گمان کنند که برای اخذ شهروندی، لازم است با زبان، فرهنگ و تاریخ کشور مقصد نیز آشنا باشند.

چنین تفکری کاملا غلط است؛ برای مثال، شما برای اخذ پاسپورت دومینیکا به‌عنوان پاسپورت دوم، به حضور فیزیکی در این کشور یا زندگی در آن، هیچ نیازی نخواهید داشت. برای شهروندی دومینیکا با سرمایه‌گذاری حتی لازم نیست به این کشور سفر کنید، تنها کافی است امور اداری خود را به دست یک نماینده رسمی سپرده و بعد از چند ماه، پاسپورت دوم خود را دریافت کنید. کیانوش محمودی و تیم او می‌توانند در این زمینه شما را یاری کنند.

کانادا برنامه اعطای شهروندی با سرمایه‌گذاری دارد

یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا، کانادا است. سالانه هزاران نفر از سرتاسر دنیا به این کشور مهاجرت می‌کنند و همین باعث شده است که بسیاری از افراد این‌طور گمان کنند که این کشور، برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری (CBI) دارد. این تصور اشتباه است و باید بدانید که اخذ شهروندی این کشور پروسه‌ای طولانی و البته پیچیده دارد و دریافت شهروندی آن از طریق سرمایه‌گذاری ممکن نیست.

تنها مزیت پاسپورت دوم آزادی سفر است

شاید مهم‌ترین مزیت اخذ پاسپورت دوم را بتوان در آزادی سفر و امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا خلاصه کرد، اما مزایای اخذ این پاسپورت تنها به این موارد محدود نمی‌شود. آزادی سفر تنها بخشی از مزایای اخذ پاسپورت دوم از کشوری معتبر است؛ اما این کار در حقیقت راه‌حل کمکی برای مواقع ضروری به شمار می‌رود.

با اخذ پاسپورت دوم، شما نه‌تنها می‌توانید آزادی سفر داشته باشید، بلکه به کمک آن می‌توانید اعتبار خود را در سطح جهانی نیز بالا ببرید. با پاسپورت دوم می‌توانید از حقوق شهروندی کشور مقصد برخوردار شوید، می‌توانید در آن کشور تجارت کنید، کسب‌وکار خود را گسترش دهید و می‌توانید از پشتیبانی سیاسی کشور مقصد برخوردار شوید. پاسپورت دومینیکا می‌تواند تمام این مزایا را حتی بیشتر، برای شما فراهم کند.

با اخذ پاسپورت دوم به وطن خود پشت کرده‌اید

این دست از تصورات نیز درباره اخذ پاسپورت دوم، تماما اشتباه هستند. خیلی از افراد این‌طور گمان می‌کنند که با اخذ پاسپورت دوم، گویی به وطن و ملیت خود پشت کرده‌اند؛ درحالی که برای اخذ پاسپورت دوم، ملیت اولیه شما همچنان حفظ خواهد شد. این بدان معناست که نه‌تنها پاسپورت دوم نشانه‌ای از پشت کردن به وطن نیست، بلکه می‌تواند اعتبار شما در سطح جامعه بالا ببرد.

دومینیکا از جمله کشورهایی است که دوتابعیتی بودن متقاضیان را قبول می‌کند؛ به عبارت دیگر، ما ایرانی‌ها می‌توانیم در عین حفظ تابعیت ایرانی خود، تابعیت کشور دومینیکا را نیز با سرمایه‌گذاری در این کشور داشته باشیم.

پاسپورت آمریکا قدرتمندترین پاسپورت در دنیا است

خیلی از افراد چنین فکر می‌کنند که پاسپورت آمریکا، قوی‌تری پاسپورت در دنیاست و کسی که پاسپورت این کشور را داشته باشد، درهای بهشت به رویش باز خواهد شد! این تصور نیز اشتباه است و باید بدانید که پاسپورت‌های قوی‌تری از آمریکا نیز وجود دارند. پاسپورت آمریکا در رتبه ۶ بهترین پاسپورت دنیا قرار دارد؛ این در حالی است که پاسپورت‌ کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، سنگاپور و اسپانیا در رتبه بالاتر قرار دارند.

پاسپورت دومینیکا که بهترین گزینه برای ما ایرانی‌ها به شمار می‌رود، در رتبه ۳۵ بهترین پاسپورت‌ها قرار گرفته است. با استفاده از پاسپورت این کشور می‌توان به بیشتر از ۱۴۱ کشور در دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد. جالب است بدانید که پاسپورت ایران در رتبه ۱۰۰ قرار دارد و با آن تنها می‌توان به ۴۵ کشور بدون ویزا سفر کرد.

داشتن پاسپورت دوم به‌ معنای مجرم بودن است

از دیگر تصورات اشتباهی که درباره پاسپورت دوم می‌توان به همین مورد اشاره کرد. خیلی از عوام این‌طور فکر می‌کنند که اگر کسی پاسپورت دوم داشته باشد، احتمالا مجرم است و برای فرار از قوانین و پیگیری قضایی این پاسپورت را اخذ کرده است. حقیقت آن است که اخذ پاسپورت دوم کاملا قانونی طلقی شده (اگر کشور اول دوتابعیتی بودن را قبول داشته باشد) و چنین تفکری ناشی از اطلاعات نادرست فیلم‌های هالیوودی است!

اگر قصد دارید برای اخذ پاسپورت دوم اقدام کنید، هیچ جای نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت؛ دومینیکا از جمله کشورهایی است که با دوتابعیتی بودن متقاضیان سرمایه‌گذاری هیچ مشکلی ندارد. کارشناسان ما نیز در تیم کیانوش محمودی، می‌توانند به بهترین شکل شما را در این زمینه راهنمایی کرده و یاری کنند.

تنها کشورهای سطح پایین پاسپورت دوم می‌دهند

از دیگر تفکرات اشتباه که در جامعه ما رواج پیدا کرده است، این است که خیلی از افراد گمان می‌کنند اخذ پاسپورت دوم تنها از کشورهای سطح پایین امکان‌پذیر است. بدون شک به چنین تفکرات اصلا نباید اهمیت داد، زیرا که کشورهای درجه یک بسیاری در دنیا امروزه مسیر اخذ پاسپورت دوم را برای متقاضیان باز کرده‌اند.

دومینیکا یکی از همین کشورها به شمار می‌رود که امکان اخذ پاسپورت آن برای ایرانیان بسیار آسان و اقتصادی است. در کنار آن باید به کشور اسپانیا نیز اشاره کرد. اسپانیا با ویزای طلایی، اقامت خود را در ازای خرید ملک به متقاضیان اعطا می‌کند؛ متقاضی نیز می‌تواند بعد از ۱۰ سال زندگی در این کشور و رعایت شرط حضور، برای شهروندی و اخذ پاسپورت اقدام کند.

برای پاسپورت دوم باید فرایند بومی‌سازی را طی کنید

فرایند بومی‌سازی از جمله فرایندهایی است که برخی از کشورها برای اعطای تابعیت بر متقاضیان تحمیل می‌کنند. خیلی از افراد به اشتباه گمان می‌کنند که تمام کشورهای ارائه‌دهنده پاسپورت دوم چنین هستند. حقیقت آن است که این قانون برای تمامی کشورها صدق نمی‌کند. برای مثال اخذ پاسپورت دومینیکا بعد از گرفتن شهروندی آن به چنین فرایندی نیاز ندارد و متقاضیان مجبور نیستند که مراحل بومی‌سازی را پشت سر بگذارند.

امکان دوتابعیتی بودن برای ما وجود ندارد

در نهایت، خیلی از ایرانی‌های این‌طور گمان می‌کنند که اخذ تابعیت و پاسپورت دوم به دلیل قوانین کشوری، برای آن‌ها امکان‌پذیر نیست. این تصور نیز غلط است و تا به حال در این زمینه هیچ محدودیتی وجود نداشته است. اینکه آیا می‌توان تابعیت دوم را اخذ کرد یا نه، بیشتر از هر چیز دیگر به قوانین کشور مقصد بستگی دارد.

برای مثال دومینیکا هیچ مشکلی با این موضوع ندارد و موضوع دوتابعیتی بودن متقاضیان را می‌پذیرد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان کنکاش تماس بگیرید.

کلام آخر

در این مطلب از وب‌سایت کیانوش محمودي، نگاهی به باورها و تصورات غلط درباره پاسپورت دوم داشتیم. مهم‌ترین این موارد را در کنار هم بررسی کردیم و آن‌ها را به بهترین شکل برای شما اصلاح کردیم. در این مطلب شما به این موضوع پی بردید که برای اخذ پاسپورت دومینیکا و برخورداری از مزایای آن، هیچ محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

کیانوش محمودی، مدیرعامل تیم کنکاش، به‌عنوان نماینده رسمی دولت دومینیکا، مطمئن‌ترین مرجع برای شما قلمداد می‌شود. شما عزیزان می‌توانید به کمک تیم کیانوش محمودی در عرض چند ماه پاسپورت دومینیکا را اخذ کنید. کارشناسان باتجربه ما برای پاسخگویی به تمام سوالات شما آماده هستند؛ با ما تماس بگیرید.

برچسب‌ها :
اشتراک‌گذاری :